Pedagog i psycholog

POMOC -> RODZICE

Drodzy Rodzice,

Jeżeli Wasze dziecko przeżywa trudności związane z obecną sytuacją , przejawia wiele lęku , niepewności, napięcia lub Wy sami macie  trudności związane z rozmową z dzieckiem, z zachowaniem się wobec dziecka, coś zaczyna Was niepokoić, potrzebujecie wsparcia, pomocy;

Zapraszamy do konsultacji.

Każdego dnia od poniedziałku do piątku w godzinach pracy pedagog i psycholog szkolny będą dostępni pod numerem telefonu:

Można zostawić wiadomość na którą uzyskacie Państwo odpowiedź.

Istnieje również możliwość umówienia się na rozmowę za pośrednictwem MS Teams bądź wysłać wiadomość na e-mail: skrzynkazaufania@sp1rydultowy.pl

Pamiętajcie Państwo, że dzieci potrzebują teraz dorosłych bardziej , bliżej.

Dorosłych, którzy z uważnością wysłuchają głosu dzieci.

To dorośli modelują jak można poradzić sobie z niepewnością, lękiem, jak można poszukać czegoś, co jest stabilne i trwałe tym trudnym czasie.

Ważne jest również by pamiętać, że nie wszystkie dzieci mówią o trudnościach wprost, nie wszystkie mówią, że się boją, czymś martwią. Dlatego tak ważna jest Państwa uważność oraz stworzenie przestrzeni do mówienia o uczuciach.

Być może trudno dziecku wyrazić swoje niepokoje lub sformułować pytania.

Należy również kontrolować w jaki sposób rozmawiamy przy dziecku o trudnych  sytuacjach z innymi dorosłymi. Dzieci słuchają nawet wtedy gdy wydają się być zajęte zabawą. Niebezpieczeństwo wynika z faktu, że dziecko może coś błędnie zrozumieć i się tego przestraszyc, zaś obawami nie podzielić.

Dodatkowo:

Bezpłatna, anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców, dzieci i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i pomocy psychologicznej

800 100 102 - nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną, leczeniem lub odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa.

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów. Pod bezpłatny numer telefonu może zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

22 594 91 00 – telefon wsparcia dla osób z depresją czynny w środy i czwartki