Pedagog i psycholog

Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego 9 lutego nasza szkoła włączyła się do akcji inicjowania działań mających na celu propagowanie zasad korzystania z internetu.

W naszej szkole zorganizowano tydzień świadomości bezpiecznego korzystania z internetu.
Pedagog i psycholog przeprowadzili zajęcia w oddziałach przedszkolnych oraz klasach 1-3, na temat zagrożeń czyhających w internecie oraz zasad bezpiecznego korzystania z internetu.
Zwiększeno wiedzę na temat zagrożeń związanych z nadmiernym korzystaniem z Internetu i mediów elektronicznych, w tym uzależnienia i jego skutków.
Zasadniczym celem działań było propagowanie  bezpieczeństwa w sieci oraz wskazanie możliwości radzenia sobie w sytuacji trudnej napotkanej w internecie. Zaś w klasach 4-8 odbyły się prelekcje na temat cyberprzestępstw, współorganizowane ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.

Dla podsumowania DBI 2021 zorganizowano konkurs plastyczny na temat "Ja bezpieczny w internecie". Uczniowie ochoczo wzięli udział w konkursie co zaowocowało wieloma pomysłowymi pracami.