Nawigacja

Erasmus +2020/22

Projekt

 

 

 

 

Informacje nieaktualne - zapraszamy na nową stronę naszej szkoły

 

Pomimo trudności i ograniczeń z którymi musimy mierzyć się w obecnej, niełatwej rzeczywistości nauczyciele naszej szkoły bezustannie poszukują możliwości zdobycia nowych doświadczeń oraz poznania innowacyjnych metod i form pracy .

Na 813 złożonych do Narodowej Agencji wniosków, zaledwie 212 otrzymało dofinansowanie. W tej grupie znalazła się także nasza szkoła i z dniem 1 września 2020r. przystąpiła do realizacji nowego projektu:

„KREATYWNIE DO SUKCESU”- Erasmus +, KA1 MOBILNOŚĆ KADRY

NUMER PROJEKTU: 2020-1-PL01-KA101-080359

KWOTA DOFINANSOWANIA:  34 538,00 euro

TERMIN REALIZACJI: 1.09.2020-31.08.2022

Cele projektu:

  • ·      podniesienie kwalifikacji i kompetencji kadry szkolnej, zwiększenie kompetencji i umiejętności językowych, podwyższenie poziomu jakości nauczania i uczenia się, rozwój kompetencji kluczowych : czytania i pisania, porozumiewania się w języku angielskim, matematyki, chemii, biologii i fizyki, ekspresji kulturalnej, rozszerzenie kompetencji w zakresie ICT: wykorzystania narzędzi informatycznych, porównanie systemów edukacyjnych szkół z krajów europejskich, zwiększenie motywacji nauczycieli do przyszłych działań na rzecz szkoły i rozwoju osobistego, potrzeba wprowadzenia innowacji do oferty edukacyjnej szkoły oraz realizacji programów autorskich oraz nadanie placówce wymiaru europejskiego poprzez stosowanie innowacyjnych metod nauczania, zarządzania oraz komunikacji międzynarodowej na miarę nowoczesnej Europy.
  • ·      podniesienie poziomu nauczania j. angielskiego poprzez wdrożenie metody CLIL nauczania w klasach 1-3, na przyrodzie, matematyce i historii. Chcemy aby nasi uczniowie mogli kontynuować naukę w dobrych szkołach ponadpodstawowych i mamy świadomość, że możemy im to umożliwić oferując wysoki poziom nauczania.
  • ·       podniesienie poziomu znajomości języka obcego pracowników szkoły, co ma na celu tworzenie i realizowanie przez nich w przyszłości innych projektów międzynarodowych (tj. eTwinning, Erasmus+ AK2 itp.). Dobra znajomość języka angielskiego ułatwi także nauczycielom dostęp do anglojęzycznych pomocy dydaktycznych czy fachowej literatury pedagogiczno-metodycznej.
  • ·      wzbogacenie warsztatu pracy o nowe metody nauczania, motywujące ucznia do nauki i kształcące kreatywność, materiały dydaktyczne, poszerzenie i poprawa oferty edukacyjnej, wdrożenie poznanych dobrych praktyk oraz innowacji, co wpłynie na uzyskanie przez uczniów kompetencji kluczowych i pogłębienie ich poczucia tożsamości europejskiej w zreformowanej 8- letniej szkole podstawowej.
  • ·      stworzenie nowoczesnego modelu zarządzania 8-letnią zreformowaną szkołą podstawową, wypracowanie systemu motywowania nauczycieli
  • ·       praca w środowisku interkulturowym podczas tzw. "teaching assignment" (poznanie specyfiki pracy nauczyciela za granicą, wymiana doświadczeń, promowanie polskiej kultury, literatury, tradycji i obyczajów) to nie tylko trudne wyzwanie, ale także szansa na rozwój zawodowy zaangażowanych nauczycieli i chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem

 

Projekt zakłada trzy główne typy mobilności:

1.     Kursy:

• Metodyczny dla nauczycieli różnych przedmiotów: "Creativity as a Key Competence for the 21st Century Learner" ("Kreatywność jako kompetencja kluczowa ucznia 21- wieku")

 • Kurs metodyczny dla nauczycieli j. angielskiego: „English and Methodology for teachers of English” w Edynburgu, w Szkocji.

•Kurs metodyczny dla nauczycieli różnych przedmiotów z wykorzystaniem metody CLIL w nauczaniu, w Irlandii.

2.     Teaching assignment:

 Praca z uczniami w szkole podstawowej w Armagh w Wielkiej Brytanii (prowadzenie zajęć poświęconych obyczajom, polskiej kulturze, literaturze oraz tradycji).

3.     Job shadowing:

 Obserwacja pracy na stanowisku kadry zarządzającej oraz nauczycieli organizujących pomoc psychologiczno-pedagogiczną, pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych w szkole podstawowej w Domžale na Słowenii.

Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenia nabyte przez nauczycieli realizujących projekt zostaną wykorzystane do modyfikacji strategicznego planu rozwoju szkoły i przyczynią się do poprawy jakości i poziomu nauczania w naszej szkole.

 

Koordynatorzy projektu

Aldona Skrzyszowska

Ewelina Domarecka-Wilk

 

 

 

 

 

 

Jak do nas dojechać