Nawigacja

 • Kolejny sukces!

  Uczennica naszej szkoły Marlena Wysocka zajęła ll miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem "W świecie krasnoludków". Gratulujemy!!!

  Kolejny sukces! - Obrazek 1

 • Zebranie Rady Rodziców

  Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach zapraszają członków Rady Rodziców tzw. „Jedynki klasowe” na spotkanie w sprawie organizacji Festynu Rodzinnego, które odbędzie się w czwartek 24.05.2018r. o godz. 1700 w sali nr 9.

 • WYNIKI GŁOSOWANIA NA GIEŁDZIE HOBBYSTÓW 2018

   

  W kategorii hodowli  najwięcej głosów uzyskali:

  Dominik Adamczyk kl. 7 b – kameleon (35 głosów)

  Oliwier Koźlik kl. 6a – jeż (34 głosy)

  Marta Pietrwalska kl. 5d  - świnka morska (24 głosy)

  W kategorii kolekcji najwięcej głosów uzyskali:

  Mateusz Wieczorek kl. 7b – komputronika (43 głosy)

  Mateusz Kusza kl. 5b - modele statków (36 głosów)

  Paweł Spandel kl. 7b – komputronika (36 głosów)

  Maja Lipok, Marta Graniczka kl. 3b – klocki lego (26 głosów)

  Uwaga!

  Pozostałe wyniki można sprawdzić u p. A. Kieś.  

   

 • Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

  15 marca jak co roku braliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", którego polskim organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu. Konkurs odbywa się pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Jest to konkurs bardzo lubiany przez uczniów, więc co roku licznie w nim uczestniczymy. Od marca czekaliśmy z niecierpliwością na wyniki i oto już je znamy!  Jak zawsze mamy sporą grupę wyróżnionych uczniów. Bardzo się z tego cieszymy! Nagrody i dyplomy (w terminie późniejszym, kiedy zostaną dosłane przez Organizatora) otrzymają:

  W klasach trzecich:

  Paweł Kubina – wyróżnienie

  Jakub Sowula – wyróżnienie

  Michalina Święcka – wyróżnienie

  W klasach czwartych:

  Martyna Klimek – wyróżnienie

  Karolina Kowalczyk – wyróżnienie

  Paweł Parma – wyróżnienie

  W klasach piątych:

  Tyka Piotr – bardzo dobry wynik

  Przemek Katarzyniec – wyróżnienie

  Paulina Pyszny – wyróżnienie

  W klasach szóstych:

  Martyna Pieczka – wyróżnienie

  Łukasz Mika – wyróżnienie

  Maria Kolar – wyróżnienie

  W klasach siódmych:

  Nataniel Machowski – wyróżnienie

  Serdecznie wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

   

   

 • Sukces na Miejskim Konkursie Matematycznym!

  26 kwietnia w SP 3 Rydułtowy odbył się XVI Miejski Konkurs Matematyczny „Plusik” dla klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Augustyniak, Maria Kolar, Julia Mika, i Łukasz Mika.  Wszyscy pokazali wysoki poziom umiejętności matematycznych, a w gronie laureatów znaleźli się:

  Maria Kolar z klasy 6a, która zajęła I miejsce oraz Łukasz Mika z klasy 6b na miejscu II.

  Cieszymy się i serdecznie gratulujemy!! Całej czwórce i życzymy dalszych sukcesów.

  Sukces na Miejskim Konkursie Matematycznym! - Obrazek 1

  Sukces na Miejskim Konkursie Matematycznym! - Obrazek 2Sukces na Miejskim Konkursie Matematycznym! - Obrazek 3

 • Doroczna Giełda Hobbystów już za nami!

  W poniedziałek 23 kwietnia na hali sportowej uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje zainteresowania. Jak zawsze było dużo emocji. Już od rana uczestnicy Giełdy urządzali stoiska, a potem z niecierpliwością czekali na zwiedzających. W organizacji wystawy pomagali też rodzice, za co serdecznie dziękujemy.  O godz. 9 pani wicedyrektor Michalina Matuszek  dokonała uroczystego otwarcia imprezy. Giełdę Hobbystów zwiedzali uczniowie wszystkich klas oraz goście w tym rodzice i krewni uczestników. W tym roku wyjątkowo licznie odwiedziły nas przedszkolaki z okolicznych przedszkoli. Podziwiały kolekcje klocków lego, kart z piłkarzami,  prezentacje trofeów sportowych, aniołków, szminek, minerałów i wspaniałe modele statków. Duże zainteresowanie wzbudzały prezentowane  zwierzątka. Były króliki, świnki morskie, chomiki, myszki, żółwie, papużki  jaszczurki i kolorowy kameleon o imieniu Stefan, a nawet jeżyk. Wszyscy uczniowie i goście Giełdy Hobbystów mogli oddać głos na wybraną hodowlę i kolekcję. Rada Uczniowska podliczy głosy i ogłosi wyniki. Czekamy z niecierpliwością !

  Doroczna Giełda Hobbystów już za nami! - Obrazek 1Doroczna Giełda Hobbystów już za nami! - Obrazek 2Doroczna Giełda Hobbystów już za nami! - Obrazek 3

  Więcej zdjęć wkrótce w galerii.

   

 • Informacja dla rodziców, którzy złożyli wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach w roku szkolnym 2018/2019.

  Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego lub pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach w roku szkolnym 2018/2019 zostanie wywieszona w budynku szkoły w dniu 23 kwietnia 2018r. 

  WAŻNE:

  Rodzice kandydatów zakwalifikowanych obowiązani są w terminie do 27 kwietnia 2018r.  do złożenia pisemnego oświadczenie o woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego lub pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 1, im. K. Miarki w Rydułtowach.

  Niezłożenie powyższego oświadczenia we wskazanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu lub klasie pierwszej.

   

 • Zapraszamy na Giełdę Hobbystów!

  W poniedziałek 23 kwietnia

  w godz. 9-13 odbędzie się doroczna

  Giełda

  Hobbystów

  Zapraszamy rodziców, rodzeństwo

  i dziadków do zwiedzania

  i głosowania!

  Zapraszamy na Giełdę Hobbystów! - Obrazek 1

 • Konsultacje dla rodziców połączone z prezentacją klasopracowni.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach informuje, że zgodnie z kalendarzem szkoły, 26.04.2018r. o godz. 17.00 odbędą się indywidualne konsultacje połączone z prezentacją klasopracowni. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na zajęcia otwarte w klasopracowni biologicznej (sala 18), przyrodniczo-geograficznej (sala 19) oraz fizyczno-chemicznej (sala 13).
  Serdecznie zapraszamy.

  Konsultacje dla rodziców połączone z prezentacją klasopracowni. - Obrazek 1Konsultacje dla rodziców połączone z prezentacją klasopracowni. - Obrazek 2Konsultacje dla rodziców połączone z prezentacją klasopracowni. - Obrazek 3

 • Na tropie lokalnej tajemnicy

   W związku z realizacją projektu edukacyjnego : " Na tropie lokalnej tajemnicy" Drużyna Odkrywców Tajemnicy i klasa Vd zakopała dla przyszłych pokoleń napisane listy, kartki z pamiętnika, rysunki i biografię naszej rydułtowskiej bohaterki - Teresy Karasek.
  W  dzień 75 rocznicy powstania w getcie warszawskim uczciliśmy pamięć sadząc żonkile i biało-czerwone pelargonie!

   Na tropie lokalnej tajemnicy - Obrazek 1 Na tropie lokalnej tajemnicy - Obrazek 2 Na tropie lokalnej tajemnicy - Obrazek 3

   

 • Brawa dla Patryka!

  Uczeń klasy VII d  Patryk Langer, pomimo dużej konkurencji, zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „The Weather”. Gratulujemy!

  Brawa dla Patryka! - Obrazek 1

   

 • Światowy Dzień Czekolady

  Dziś -12 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. W tym najsłodszym dniu w roku wszystko kręciło się wokół tego smakołyku. Była to dobra okazja, by przybliżyć fascynującą historię czekolady, poznać jej walory zdrowotne i smakowe. Wszystkie klasy włączyły się w to "Słodkie Święto". Na holu można było przeczytać ciekawostki o czekoladzie i czekoladowe hasła. Wysłuchaliśmy audycji na jej temat. Na długich przerwach na hali można było potańczyć do piosenki "Chocolate". Każda klasa według własnego pomysłu realizowała czekoladowe zadania. Szczególnie intensywnie i pomysłowo spędziły ten dzień klasy młodsze. Najlepszym dowodem są zamieszczone zdjęcia.

  Światowy Dzień Czekolady - Obrazek 1Światowy Dzień Czekolady - Obrazek 2Światowy Dzień Czekolady - Obrazek 3Światowy Dzień Czekolady - Obrazek 4Światowy Dzień Czekolady - Obrazek 5

  Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.

 • Ważne spotkanie

  10 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców i Rady Uczniowskiej z Dyrekcją i nauczycielami  naszej szkoły.

  Ważne spotkanie - Obrazek 1Ważne spotkanie - Obrazek 2

 • "Maniak komputerowy" z 5d

  Uczennica klasy 5d Marta Pietrwalska zdobyła III miejsce w miejskim internetowym  konkursie informatycznym "Maniak komputerowy", organizowanym przez OPP Rydułtowy.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  "Maniak komputerowy" z 5d - Obrazek 1

 • Kolejny sukces!

  Uczennica klasy 6c Emilia Stolarek zdobyła II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Literackiej "Złoty Wawrzyn". Gratulujemy!

  Kolejny sukces! - Obrazek 1Kolejny sukces! - Obrazek 2Kolejny sukces! - Obrazek 3

   

 • Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

  9.04.2018 w naszej szkole odbył się II Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny. 
  Reprezentować nasze miasto w Konkursie Powiatowym będzie drużyna SP nr1 w składzie: Dominika Mitrenga, Filip Portka,  Karolina Pawlik.
  Dzieci wykazały się wiedzą przyrodniczą i przygotowały ciekawe doświadczenia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny - Obrazek 1Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny - Obrazek 2

  Więcej zdjęć w galerii - konkursy i zawody

 • Miesiąc Języka Ojczystego

  Miesiąc Języka Ojczystego - Obrazek 1

  Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Miesiąc Języka Ojczystego! W ramach tego święta uczniowie wykonywali reklamy języka polskiego w dowolnej formie plastycznej, pisali listy o tematyce szkolnej, nagrywali mówiącego w języku polskim obcokrajowca, a podczas zajęć " Poduszkowni literackiej" czytali ulubione fragmenty książek, wymieniali się recenzjami i opiniami. Chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Na zakończenie obchodów utworzyliśmy żywy napis: "język polski".

  Miesiąc Języka Ojczystego - Obrazek 2Miesiąc Języka Ojczystego - Obrazek 3

 • Wesołych Świąt!

  „Rozbłysła radość blaskami słońca
  znów, w Wielkanocny poranek.
  Wdzięcznością Nieba i Ziemi bez końca
  w ten cudu dzień .. Zmartwychwstanie ...” 
                                         Z . E. Szczęsna


  Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych
  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny.
  Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
  Zmartwychwstania Pańskiego,
  oraz smacznego święconego w gronie najbliższych
  szczerze życzy Wam 

   

  Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im.

  Karola Miarki w Rydułtowach

   

   

   

   

 • Projekt "Równam w górę"

  Realizujemy w szkole projekt:  „Równam w górę!” – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Więcej informacji i harmonogram zajęć w zakładce  >Projekt "Równam w górę"<

 • Noc Sów

  23 marca 2018 r w Szkole Podstawowej nr 1, im. Karola Miarki w Rydułtowach miało miejsce ciekawe, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne „Noc Sów” pod patronatem Stowarzyszenia Ptaki Polskie.  Uczestnikami byli uczniowie klasy 4a i 4b.

  Impreza odbyła się we współpracy z ornitologiem- wolontariuszem- p. Michałem Janoszem i właścicielami sów- państwem Katarzyną i Grzegorzem Otrzonsek i p. Arkadiuszem Pustelnikiem.

  Celem Nocy Sów było nocne podglądanie tych ciekawych i tajemniczych ptaków, wysłuchiwanie ich odgłosów, poznawanie poszczególnych gatunków, ich biologii, zwyczajów a także metod badań i ich ochrony.

  Na początku – o godzinie 18.00 uczniowie mieli możliwość spotkania się z przepięknymi sowami: puchaczem bengalskim i sowa śnieżną. Uczestnicy nie tylko mogli podziwiać ich upierzenie , rozpiętość skrzydeł ale również wysłuchali ciekawostek związanych hodowlą i zwyczajami tych pięknych ptaków. Następnie Pan Michał Janosz przedstawił uczestnikom gatunki sów, które zamieszkują terytorium naszego kraju. Dzieci mogły również wysłuchać ich odgłosów i obejrzeć ciekawy filmik o sposobie odżywiania się sów. Ok. godziny 20.00 wyposażeni w latarki i lornetki uczniowie wyruszyli w teren. Każdy chciał zobaczyć sowy w ich naturalnym środowisku. Pan Michał prowadził czwartoklasistów w takie miejsca, gdzie sowy gniazdują. Dzieci długo nasłuchiwały i pomimo ich wabienia żadna z nich nie chciała się odezwać. Niektórzy uczniowie mieli szczęście i zauważyli sowę siedzącą na drzewie. W dobrych humorach wrócili do szkoły. Nadszedł czas na film przygotowany przez Stowarzyszenia Ptaki Polskie. Po jego obejrzeniu odbył się quiz wiedzy „Z sową w tle”.  Pracowano w grupach. Zadania były bardzo różnorodne i ciekawe. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Cała impreza zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i upominków. 

  Noc Sów - Obrazek 1Noc Sów - Obrazek 2

  Więcej zdjęć w "galerii".

   

strona:

Jak do nas dojechać