Nawigacja

 • Rodzice uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych

  Rodzice uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydultowach  zaprasza rodziców uczniów przyszłej klasy I na spotkanie, które  odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 18.00.

  oraz

   rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w SP 1 na spotkanie, które odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 16.30.

 • WAKACJE!

  WAKACJE!

  Życzymy wszystkim wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji! Niezapomnianych wrażeń, które niech zostawią tylko przyjemne wspomnienia!

  smileycoolwink

 • I OGÓLNOSZKOLNY PIKNIK CZYTELNICZY W NASZEJ SZKOLE

  I OGÓLNOSZKOLNY PIKNIK CZYTELNICZY W NASZEJ SZKOLE

   

   „ Lubimy czytać”

  21.06. 2018

  8 czerwca była akcja ogólnopolska:„ Jak nie czytam Jak czytam”, nasza szkoła w tym czasie miała Dzień Sportu, więc czytamy w terminie, który nam odpowiada.

              Od 10.45 wszystkie klasy z wychowawcami zapraszamy na nasze piękne boisko trawiaste!

  Każda klasa ma mieć plakat, baner, zachęcający do czytania. Nie ma ucznia bez książki! W tym dniu pokażemy, że kto jak nie my, lubimy czytać!

  Zapraszamy chętnych i odważnych uczniów, którzy chcą przeczytać wybrany fragment swojej ulubionej książki na forum!

  Mile widziane postaci z książek (uczniowie możecie się przebrać za bohaterów literackich, obchodzimy  rok uczczenia NIEPODLEGŁOŚCI ” ). Możecie mieć kocyki, koszyki i kapelusze. Czytanie jest w konwencji pikniku!

  W tym dniu także:

  Szkolny konkurs  na najlepsze zdjęcie selfi z książką. Nagrody!

  Róbcie sobie zdjęcia z ulubioną książką!

  Nadsyłanie prac wychowawcom, którzy dokonują wstępnej selekcji i najlepsze przesyłają p. D. Mandrysz. Kapituła wybiera w tym samym dniu i jej werdykt jest ostateczny.

  W pikniku bierze udział cała szkoła, więc zapraszamy także z książką wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

   

 • Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI b Aleksandra Pawłowicz zajęła   II miejsce  w IX Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim "II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach". W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Augustyniak  z kl.  VI c  oraz Tymoteusz Kempny  z kl.  VII b. 
   Gratulujemy!!!

  Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim - Obrazek 1Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim - Obrazek 2Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim - Obrazek 3Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim - Obrazek 4

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018r:

  dla klas I - III o godz. 8.00

  dla klas IV - VII o godz. 10.00

  Zapraszamy na halę sportową.

 • Rodzice uczniów przyszłorocznych klas pierwszych

   Rodzice uczniów przyszłorocznych klas pierwszych

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1  zaprasza rodziców przyszłorocznych klas pierwszych na spotkanie, które odbędzie się 28.08.2018r. o godzinie 17.00.  18.00.

 • Bezpieczny wypoczynek - apel Minister Edukacji Narodowej

  Bezpieczny wypoczynek - apel Minister Edukacji Narodowej

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami Ministerstwo Edukacji  Narodowej zwraca szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na kolonie, obozy, biwaki, jak również podczas pobytu w miejscu zamieszkania. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

  Przypominamy również adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki tej stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

 • Wyróżnienia dla Aleksandry Pawłowicz i Szymona Ryszki!!!

  Wyróżnienia dla Aleksandry Pawłowicz i Szymona Ryszki!!!

  Aleksandra Pawłowicz z klasy 6b i Szymon Ryszka z klasy 7b otrzymują wyróżnienia na etapie rejonowym w konkursie "Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence "-  w kategorii recytacja. Gratulujemy!!!yes

  Wyróżnienia dla Aleksandry Pawłowicz i Szymona Ryszki!!! - Obrazek 1

 • Wyróżnienie dla Kingi Barteczko!

  Wyróżnienie dla Kingi Barteczko!

  Kinga Barteczko otrzymuje  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Orzeł Biały - nasza duma” pod patronatem senatora RP Adama Gawędy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Wyróżnienie dla Kingi Barteczko! - Obrazek 1Wyróżnienie dla Kingi Barteczko! - Obrazek 2
   

 • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie !!!

  I miejsce w Wojewódzkim Konkursie !!!

        6 czerwca 2018 r. w Zespole Parkowo-Pałacowym w Koszęcinie wzięliśmy udział już w ostatnim etapie IV, czyli w finale Wojewódzkiego Konkursu Edukacja regionalna w szkole – Proszę was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…(Jan Paweł II). W finale reprezentowali szkołę: Dominika Mitrenga, Filip Portka z kl. III b, Marta Pietrwalska i  Piotr Tyka z kl. Vd, Aleksandra Pawłowicz z kl. VI b i Szymon Ryszka z kl. VII b, którzy mieli przydzielone zadania i role i przedstawili:

  - inscenizację programu telewizyjnego „ Wizjer Jedynki” oraz reportaż filmowy na scenie w pawilonie Elwiry Kamińskiej,

  - utwór muzyczny upamiętniający ważne wydarzenia z regionu, czyli śląskie powstania: ”Opowiedzcie wiatry” w nowej aranżacji,

  Wzięliśmy także udział w grze terenowej, która była sprawdzianem wiedzy, na temat historii i tajemnic gmachu, w którym obecnie mieści się Śląski Urząd Wojewódzki.

  Wszystkie te potyczki były punktowane i niezwykle emocjonujące.

  Po całodniowych potyczkach nastąpiła gala rozdania nagród, gdzie dowiedzieliśmy się, że zdobyliśmy I miejsce i jesteśmy laureatami! Oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymaliśmy dla szkoły sprzęt, zestaw mikrofonów bezprzewodowych.

  Droga do sukcesu nie była łatwa, ponieważ konkurs był wieloetapowy. Do Konkursu zostaliśmy zakwalifikowani po I etapie wraz z 42 szkołami z całego województwa 20 lutego.

  Jednym z zadań był specjalny numer gazety szkolnej, którego zawartość stanowiły relacje z odkrycia lokalnej tajemnic.

  Od tego czasu mieliśmy przydzielane różne zadania, które musieliśmy wykonać w określonym czasie w  ramach projektu o tematyce: Na tropie lokalnej tajemnicy (historycznej, geograficznej, przyrodniczej, biograficznej). 

  Więcej zdjęć w galerii.

   

   

 • Rządowy program "Dobry Start"

  Rządowy program "Dobry Start"

  Rządowy program "Dobry Start" - Obrazek 1

   

  Więcej informacji w ulotce - do pobrania: Dobry_Start_ulotka.pdf

 • Dzień Sportu

  Dzień Sportu

  8 czerwca w naszej szkole odbędzie się Dzień Sportu.

  Klasy I -III mają zajęcia sportowe w godzinach: 8.00- 11.30

  Klasy IV -VII w godzinach: 8.00 -12.30

  Zajęcia kończą się obiadem (dla uczniów korzystających ze stołówki). 

  Prosimy o zabranie strojów sportowych i dobrego humoru!

  Dzień Sportu - Obrazek 1Dzień Sportu - Obrazek 2Dzień Sportu - Obrazek 3

 • Brawo Nataniel!!!!

  Brawo Nataniel!!!!

  Uczeń naszej szkoły Nataniel Machowski z kl. 7b uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego  oraz zajął l miejsce w Powiatowym Konkursie z Matematyki dla Uczniów Szkół Podstawowych pod Patronatem: Starosty Powiatu Wodzisławskiego Burmistrza Miasta Rydułtowy i Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

  Jesteśmy z Nataniela bardzo dumni!!  Życzymy mu dalszych sukcesów.yes

 • Rodzice uczniów naszej szkoły

  Rodzice uczniów naszej szkoły

   Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki zaprasza przedstawicieli Rad Oddziałowych oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie w sprawie wyboru Ubezpieczyciela i zakresu ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2018/2019, które  odbędzie się 14.06.2018r. o godz. 1800 w sali nr 9.

 • Wycieczka w ramach projektu "Równam w górę"

  Wycieczka do teatru im.St. Wyspiańskiego w Katowicach na spektakl "W 80 dni dookoła świata".

  Wycieczka w ramach projektu "Równam w górę" - Obrazek 1

  Więcej na stronie projektu.

   

 • Festiwal uczniów niepełnosprawnych w naszej szkole

   

  Festiwal uczniów niepełnosprawnych w naszej szkole - Obrazek 1

  30.05.2018 odbył sie w naszej szkole drugi już festiwal dla uczniów niepełnosprawnych. Przybyli uczniowi szkół z oddziałami integracyjnymi z Radlina, Wodzisławia Śląskiego i Rybnika, by wspólnie spędzać czas i nawiązywać nowe znajomości. Obecni zobaczyli przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klas drugich pt. ,,Dziwny jest ten świat", a tematyką przedstawienia była bajka terapeutyczna o niepełnosprawnej sarence. Dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego na boisku szkolnym oraz warsztatach udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Niewątpliwie atrakcją spotkania był ciekawy i interesujący pokaz umiejętności uczniów klasy policyjnej zaprzyjaźnionego Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w naszym mieście. Czas spędzony wspólnie pozwolił nabyć nowej wiedzy i doświadczeń. Zapraszamy do galerii szkolnej, by obejrzeć więcej zdjęć z tego niecodziennego wydarzenia.  

   

 • INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - RODO

  25.05.2018

  Szanowny Rodzicu, Opiekunie Prawny

   

  W związku ze zmianami w zakresie ochrony prywatności chcielibyśmy przypomnieć cele i zasady na jakich przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka.

   

  Kto przetwarza dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

  Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Miarki z siedzibą w Rydułtowach, ul. M. Kolbego 5.

   

  Dlaczego przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

  Podane dane osobowe są przetwarzane w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Szkole, a w zakresie w jakim podanie danych osobowych jest dobrowolne (np. upublicznianie wizerunku) – na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody.

   

  Dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka będą przetwarzane również w środowisku informatycznym, co oznacza, że mogą być także tymczasowo przechowywane i przetwarzane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i poprawnego funkcjonowania systemów informatycznych, np. w związku z wykonywaniem kopii bezpieczeństwa, testami zmian w systemach informatycznych, wykrywania nieprawidłowości lub ochroną przed nadużyciami i atakami.

   

  Jakie mają Państwo prawa?

  Dzięki zmianom w przepisach możecie Państwo:

  • wiedzieć, jakie dane przetwarzamy i co z nimi robimy,
  • poprawiać dane, gdyby znaleźli Państwo w nich błędy,
  • przenieść dane tam, gdzie będziecie Państwo chcieli, o ile będzie to technicznie możliwe.

   

  Jeśli uważają Państwo, że przetwarzanie przez nas danych osobowych narusza Państwa prawa – powiedzcie nam o tym. Staramy się reagować na Państwa uwagi i sugestie, wyjaśniać Państwa wątpliwości. Przysługuje Państwu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, w tym do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (do 25 maja 2018 roku nazywanego Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych).

   

  Komu udostępniamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

  Szkoła, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim danych osobowych Państwa i Państwa Dziecka, za wyjątkiem sytuacji, w których posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do realizowania zadań Szkoły, np. innym administratorom obsługującym systemy teleinformatyczne Szkoły.

   

  Jak długo przechowujemy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

  Szkoła przechowuje dane osobowe przez okres ustalony na podstawie przepisów archiwalnych,
  a w przypadku danych osobowych podanych dobrowolnie – do czasu wycofania Państwa zgody, lecz nie dłużej niż przez okres ustalony na podstawie przepisów archiwalnych.

   

  Jak mogą się Państwo z nami skontaktować?

  Szkoła wyznaczyła inspektora ochrony danych osobowych, z którym mogą się Państwo skontaktować listownie, na adres: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Miarki, ul. M. Kolbego 5, 44-280 Rydułtowy lub pocztą elektroniczną, na adres: sp-1rydultowy@wp.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych.

 • Kolejny sukces!

  Kolejny sukces!

  Uczennica naszej szkoły Marlena Wysocka zajęła ll miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem "W świecie krasnoludków". Gratulujemy!!!

  Kolejny sukces! - Obrazek 1

 • Zebranie Rady Rodziców

  Zebranie Rady Rodziców

  Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach zapraszają członków Rady Rodziców tzw. „Jedynki klasowe” na spotkanie w sprawie organizacji Festynu Rodzinnego, które odbędzie się w czwartek 24.05.2018r. o godz. 1700 w sali nr 9.

 • WYNIKI GŁOSOWANIA NA GIEŁDZIE HOBBYSTÓW 2018

  WYNIKI GŁOSOWANIA NA GIEŁDZIE HOBBYSTÓW 2018

   

  W kategorii hodowli  najwięcej głosów uzyskali:

  Dominik Adamczyk kl. 7 b – kameleon (35 głosów)

  Oliwier Koźlik kl. 6a – jeż (34 głosy)

  Marta Pietrwalska kl. 5d  - świnka morska (24 głosy)

  W kategorii kolekcji najwięcej głosów uzyskali:

  Mateusz Wieczorek kl. 7b – komputronika (43 głosy)

  Mateusz Kusza kl. 5b - modele statków (36 głosów)

  Paweł Spandel kl. 7b – komputronika (36 głosów)

  Maja Lipok, Marta Graniczka kl. 3b – klocki lego (26 głosów)

  Uwaga!

  Pozostałe wyniki można sprawdzić u p. A. Kieś.  

   

strona:

Jak do nas dojechać