Pedagog i psycholog

POMOC UCZNIOWIE

Drodzy uczniowie! smiley

Znajdujemy się w sytuacji wyjątkowej. Izolacja, obecność wirusa to sytuacja, która może w nas wywoływać lęk i obawy. Jeżeli się boisz to naturalne. Mamy prawo to czuć. Mamy prawo się bać, mamy prawo się złościć, mamy prawo się smucić. Ważne by rozmawiać na temat tych emocji, na temat tego co się z nami dzieje. Ważne by nazywać i akceptować pojawiające się w nas emocje i uczucia.

Okres ciągłego przebywania w domu oraz nauki zdalnej może być dla niektórych z Was łatwy i przyjemny ale dla niektórych trudny i kłopotliwy. Przebywanie w domu zazwyczaj kojarzy nam się z odpoczynkiem . Trzeba dużo samodyscypliny oraz motywacji by zacząć pracować zdalnie. Będąc w izolacji, odseparowani od rówieśników z dala od przyjaciół możemy trudniej znosić te chwile. Taka sytuacja może negatywnie wpływać na nasz nastrój. Relacje z rodzeństwem czy rodzicami mogą być niejednokrotnie napięte.

Jeżeli odczuwasz, że coś Cię przytłacza, martwi. Jeżeli odczuwasz lęk spowodowany aktualną sytuacją. Jeżeli czujesz się przygnębiony, czujesz się źle. Masz jakieś problemy o których nie masz  z kim porozmawiać; zapraszamy do kontaktu online za pośrednictwem Ms Teams, dziennika bądź założonego dla Was e-maila.

Nie bój się szukać pomocy dla siebie bądź innych.
Jeżeli masz informację, że coś złego lub niepokojącego dzieje się z Twoim rówieśnikiem, daj proszę znać. Reaguj !

E-mail na który mogą pisać uczniowie zainteresowani rozmową z psychologiem/pedagogiem:

skrzynkazaufania@sp1rydultowy.pl

Pamiętaj !

Nawet najsilniejsza osoba potrzebuje czasem wsparcia. wink

Psycholog i pedagog szkolny.

Kochani, dodatkowo możecie skorzystać z bezpłatnej i anonimowej pomocy telefonicznej i online dla dzieci i młodzieży, którzy potrzebują wsparcia i pomocy psychologicznej pod numerami telefonu:

• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę
    tel. 116 111  (czynny całą dobę), www.116111.pl
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka