Erasmus +2020/22

Dni Kultury Szkockiej

TYDZIEŃ „W SZKOCKĄ KRATĘ”

DNI KULTURY SZKOCKIEJ

26-30 KWIECIEŃ 2021

Realizowany w ramach projektu Erasmus+ KA 1 „Kreatywnie do sukcesu”

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ

klasy 1-3

(wersja online)

·       “ECO NESSIE- wyzwanie recyklingowe” (dla chętnych uczniów)

Wykorzystując surowce wtórne uczniowie tworzą swoje wyobrażenie słynnego potwora z Loch Ness. Zadanie będzie miało formę konkursu miejskiego na najbardziej kreatywne dzieło.

(wersja stacjonarna)

Wszystkie działania jak wyżej oraz:

·       W wybranym dniu uczniowie ubierają się „w kratkę”

• Uczniowie poznają słynną szkocką grę  “Caber Toss” („rzucanie kłodą”). Zabawa przeprowadzona będzie na boisku szkolnym (warunkiem jest dobra pogoda) lub na sali gimnastycznej
  • „Tartanowy zawrót głowy”- malowanie boiska kredą w szkocką kratę

klasy 4-8

(wersja online)

• Tematyczne lekcje języka angielskiego na temat Szkocji w każdej klasie
  • Kolejny numer gazetki szkolnej ( w wersji elektronicznej) poświęcony Szkocji.
  • Legenda o potworze z Loch Ness
  • Prezentacja interaktywna na temat Szkocji

·       https://view.genial.ly/607985b3c8236b0da5ebbbc8/presentation-genial-vibrant-presentation

·       “ECO NESSIE- wyzwanie recyklingowe” (dla chętnych uczniów)

Ponadto grupa projektowa złożona z grupy 13 chętnych uczniów z klasy VIb, VIe i VIIc pod opieką p. E. Domareckiej -Wilk zrealizuje międzynarodowy projekt na platformie eTwinning pod nazwą „Uściski ze Szkocji” wraz ze szkołą partnerską z Czech. Przez 8 tygodni wraz ze swoimi rówieśnikami z Ostravy uczniowie będą poznawali szkocką kulturę i tradycje. Efekty współpracy będą na bieżąco zamieszczane na platformie Twinspace. Celem współpracy jest także doskonalenie znajomości j. angielskiego, gdyż językiem roboczym projektu jest j. angielski.