Projekt "Umiem się uczyć"

Harmonogram wsparcia

HARMONOGRAM FORM WSPARCIA – WRZESIEŃ 2020

Projekt „Umiem się uczyć” – program kształtujący umiejętności związane z procesem uczenia się

Od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach realizowany jest projekt „Umiem się uczyć - program kształtujący umiejętności związane z procesem uczenia się”. Projekt ten realizowany jest w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt ma na celu realizację kompleksowego programu wsparcia umożliwiającego kształtowanie elementarnych umiejętności związanych z procesem uczenia się. Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach posiada oddziały integracyjne. Dla 214 dzieci zostaną zastosowane różnego rodzaju formy zajęć prowadzonych w okresie 01.01.2020 r. do 31.12.2021 r.

W ramach projektu zostaną doposażone sale dydaktyczne w niezbędny sprzęt oraz zostaną przeszkoleni nauczyciele w celu realizacji zajęć.

W ramach projektu zaplanowano:

Zadanie 1: „Uwaga – słucham”

Zajęcia za terapii Tomatisa. Zajęcia mają na celu poprawę umiejętności związanych z procesem nabywania wiedzy i zdolnością uczenia się u uczniów

Zadanie 2: „Gimnastyka mózgu”

Zajęcia z terapii biofeedback. Zajęcia mają na celu poprawienie wydajności mózgu, koncentracji, uwagi, wzrostu kreatywności, poprawy pamięci i przyspieszenia procesu uczenia się.

Zadanie 3: „Gumowe ucho”

Zajęcia mają na celu szybsze uczenie się w oparciu o słuch, stymulację uwagi i poprawę czasu reakcji, automatyzację przetwarzania spostrzeżeń w obszarze słuchu, wzroku i zdolności motorycznych.

Zadanie 4: „Niesamowity umysł”

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które nie potrafią jeszcze poprawnie czytać lub mają problem z odczytywaniem tekstów. Zajęcia mają na celu stymulację rozwoju intelektualnego dziecka przez osiąganie kolejnych etapów rozwoju wszystkich funkcji poznawczych

Zadanie 5: „I like english”

Zadanie ma na celu wyrównanie braków w wiadomościach i umiejętnościach uczniów, wzbogacenie słownictwa i przygotowanie uczniów do wykorzystania języka angielskiego w sytuacjach życiowych