Nawigacja

 • I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym klas 3

   Nasza uczennica Vanessa Czekała z klasy 3b zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym dla klas III, który odbył się 27 marca 2015r w naszej szkole. Gratulujemy uczennicy i wychowawczyni, pani mgr Danucie Macionczyk.

  mgr Mariola Piela

   

 • Spotkania z rodzicami

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach oraz nauczyciele zapraszają rodziców na spotkanie, które odbędzie się na szkolnej hali dnia 24.03.2015r.

  Harmonogram spotkania  - 24.03.2015r.:

  1630 – spotkanie na hali:

  - Sprawozdanie dyrektora szkoły z budżetu szkoły za rok 2014

  - Sprawozdanie Rady Rodziców

   - Realizacja projektu Comenius 2013-2015 The Wonders of Solstice”

  - Podsumowanie – wyniki w konkursach i zawodach

  - Analiza frekwencji szkolnej poszczególnych klas

  - Sprawy różne

  - Wolne głosy

  Po ogólnym spotkaniu ogólnym

          Klasy VI – na hali:

                    - procedury sprawdzianu OKE

                    - komers klasy VI

          Klasy III – na sali gimnastycznej:

                   - omówienie zielonej szkoły

                  -  komersik

        Spotkania klasowe.

 • Sukcesy zawodniczek Cykloklasy Merida

  22.03.2015 zawodniczki Cykloklasy Merida SP1 Rydułtowy brały udział w Mistrzostwach Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych w jeździe indywidualnej na czas oraz Lidze Kryteriów ulicznych o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy - Merida Cup.

  W kategorii dziewcząt 2004 rok i młodsze nasze zawodniczki wywalczyły trzy medale:

  Złoty medal Martyna Papierok

  Srebrny medal Paulina Landsfoit

  Brązowy medal Natalia Macha

  W kategorii żaczki nasze dziewczęta wywalczyły dwa medale

  Srebrny medal Emilia Ryszka

  Brązowy medal Agnieszka Bolenda

  Gratulujemy!

  trener: mgr Dariusz Skupień

 • Sportowcy naszej szkoły w Dortmundzie

  W dniach 5-10 marca 2015r. reprezentacja Miasta Rydułtowy uczestniczyła w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w Dortmundzie (Niemcy). Uczestnikami wyjazdu byli również uczniowie naszej szkoły: Martyna Papierok, Marysia Żurczak, Karolina Ferenc, Maja Dziuba, Martyna Woźnica, Mateusz Mandrek, Krzysztof Bezuch, Tobiasz Barnabas i Nataniel Kodura.

  Oprócz naszej reprezentacji, w stolicy Nadrenii Westfalii występowały zespoły z Budapesztu (Węgry), Eindhoven (Holandia), Lund (Szwecja), Leuven (Belgia), Nowego Sadu (Serbia), a także dwa niemieckie zespoły: z Zwickau oraz gospodarze z Dortmundu.

  W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce.

  Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w zawodach bardzo dobrze uzyskując wiele wartościowych wyników:

  Martyna Papierok-2m.( sztafeta 4x100m),

  Marysia Żurczak-2m.(sztafeta 4x100m i 2m.  800m)

  Mateusz Mandrek -3m.(sztafeta 4x100m)

  Krzysztof Bezuch-3m.(sztafeta 4x100m)

  Nataniel Kodura-3m.(pchnięcie kulą)

  Tobiasz Barnabas-4m. (skok w dal i 4m. sztafeta 4x100m)

  mgr Dariusz Badura

 • I miejsce w konkursie miejskim!

  Nasza uczennica Martyna Pieczka z klasy 3c zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym dla klas III.

  Gratulujemy uczennicy i wychowawczyni, pani mgr Justynie Łysiak.

 • Gimnazjum moich marzeń

   Nasze uczennice

  Julia Saba i Nicola Niziołek

  zostały laureatkami konkursu „Gimnazjum Moich Marzeń”

  (prezentacja multimedialna).

  Organizatorem konkursu był British International Schools – Gimnazjum Anglojęzyczne w Rybniku.

  Opiekunem uczennic jest mgr Roman Kałuża

 • Miejski Konkurs Języka Angielskiego

  W dniu 6.03.2015r. odbył się VIII Miejski Konkurs Języka Angielskiego „Union Jack”, dla uczniów klas czwartych,  piątych i szóstych. W konkursie wzięło udział 17 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3 w Rydułtowach.

  Nasi uczniowie zajęli:

  W katgorii klas IV:

  Aleksandra Gajewska  I miejsce

  Mateusz Wajda II miejsce

  W katgorii klas V:

  Igor Chrzanowski  I miejsce

  Jakub Koszorz II miejsce

  W katgorii klas VI:

  Kamila Rondzista  I miejsce

  Julia Godzwon II miejsce

  Gratulujemy!

 • Sukcesy uczennic w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym

  W Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego odbył się IV Miedzypowiatowy/ Międzyszkolny Konkurs pt. WYKREUJ HISTORIĘ.
  W Konkursie pt. "Bitwa pod Wiedniem" w kategorii - LAPBOOK.
  I miejsce zajęła uczennica klasy 6 d Nicola Niziołek.
  Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 6 d Martyna Woźnica.
  Prace wykonano pod redakcją historyczną mgr Dariusza Mrula.
  Gratulujemy!
 • Sukces naszych uczennic w VI Międzyszkolnym Turnieju "Awantura o zdrowie"

  12 marca nasza szkoła brała udział w międzyszkolnym turnieju wiedzy i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod hasłem " Awantura o zdrowie" w Rybniku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
  Marta Matys, Amelia Gaszka i Wiktoria Gensty. Uczestniczki oprócz wiedzy teoretycznej wykazały się także umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej takimi jak: opatrywanie ran, układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i wykonanie resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę zdobywając I miejsce.
  Dziewczyny przygotowała pani mgr Izabela Blazy.
  Gratulujemy!
   
   
   
 • X POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

  W zakładce "Ogłoszenia" umieszczono  regulamin   oraz  kartę zgłoszenia do

  X POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO  UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, który odbędzie się 

  24 marca 2015 r. w RCK  FENIKS   w Rydułtowach o godz. 900/ ul. Strzelców Bytomskich 9a/.

  Organizatorzy

 • Relacja z prezentacji Cykloklasy

  3 marca br. zainaugurowała swoją działalność Cykloklasa Merida, nowa odsłona pierwszych w Polsce klas kolarskich dla dziewczyn na poziomie szkoły podstawowej. W SP nr 1 w Rydułtowach 22 zawodniczki dały pokaz nie tylko kolarskich umiejętności, usłyszały także wiele ciepłych słów pod swoim adresem. – Cykloklasa Merida nie musi koniecznie dać kolejnej Eugenii Bujak. Ten projekt daje to, że panowie w mundurach będą mieli mniej pracy, a dzieci pożytecznie, radośnie i zdrowo spędzą swój czas – powiedział Andrzej Nowak, prezes Śląskiego Związku Kolarskiego.

   

     fot. Merida Polska

  – To szczególna konferencja, której bohaterami nie są jak zwykle zawodowcy, ale dziewczynki z Cykloklasy Merida. Bardzo się z tego cieszę – powiedział prowadzący spotkanie Adam Probosz, komentator Eurosportu. – Wybrałyście sobie bardzo trudny sport, ponadto kolarstwo kobiece wciąż nie jest jeszcze tak popularne, jak mogłoby być, ale powoli zaczyna się to zmieniać. Cieszę się, że popularność kolarstwa w ogóle przekłada się na pracę wśród dzieci i młodzieży. Od tego się wszystko zaczyna. Sama lista zaproszonych gości świadczy już o tym, że ta konferencja jest ważna – dodał. Podkreślił, że pierwsze w Polsce klasy kolarskie dla dziewczyn nie mają na celu wyłącznie wychowania przyszłym mistrzyń kolarstwa. – Być może nie wszystkie dziewczyny z Cykloklasy Merida znajdą swoje miejsce w zawodowym sporcie, nie każdy musi być zawodowym sportowcem. Ważne jednak, że mogą dobrze rozwijać swoją pasję – stwierdził komentator Eurosportu. Spotkanie w Rydułtowach miało dla niego wymiar sentymentalny. – To dla mnie szczególne miejsce. Wychowałem się niedaleko stąd, w Żorach. Moi bracia, dzięki którym zakochałem się w kolarstwie, jeździli w klubie z pobliskiej Czernicy – przyznał Probosz.
  w klubie z pobliskiej Czernicy – przyznał Probosz.


  fot. Merida Polska

  Zakochana w kolarstwie jest także dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach. – Nasza szkoła zawsze szuka innowacyjnych rozwiązań. Dbamy, by nasi uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i umiejętności. Właśnie dlatego kilka lat temu zrodził się pomysł utworzenia klas sportowych – zaznaczyła Ilona Lemiesz, dyrektor szkoły w Rydułtowach. – Mamy piękną halę, boiska wielofunkcyjne, uczniowie osiągają coraz większe sukcesy. Uwierzyliśmy, że mamy potencjał oraz nauczycieli z pasją, którzy dobrze rozwijają umiejętności naszych uczniów – dodała. Niespełna dwa lata temu w SP nr 1 w Rydułtowach powstała pierwsza klasa sportowa o profilu piłkarskim dla chłopców i pierwsza kolarska dla dziewczyn. Obecnie 22 zawodniczki uczą się kolarskiego rzemiosła w dwóch klasach [4 i 5 – red.], od września br. w SP nr 1 w Rydułtowach zostanie otwarta kolejna klasa kolarska dla dziewczyn. Zdaniem Ilony Lemiesz kolarstwo ułatwia dziewczynom z Cykloklasy Merida szeroko pojęty rozwój. – Dziewczyny musiały pogodzić codzienną naukę z treningami i wyjazdami na zawody. Nauczyły się, że dzięki chęci i ciężkiej pracy można osiągnąć swój cel.


  fot. Merida Polska

  Mistrzowie udzielą wskazówek
   
  – Klasy sportowe to ogromne wyzwanie finansowe. Wyjazdy na zawody, sprzęt, stroje, godziny pracy nauczycieli. Otrzymaliśmy wsparcie miasta, a teraz na naszej drodze pojawiła się Merida, jedna z czołowych marek rowerów na świecie. Merida Polska wyposażyła nas w rowery szosowe i górskie oraz w stroje kolarskie, firma doceniła nasze innowacyjne pomysły, co nas bardzo cieszy – podkreśliła dyrektor SP nr 1 w Rydułtowach. Jak przyznał Mateusz Musioł, PR manager Merida Polska, rowerowa firma z wielką przyjemnością została sponsorem tytularnym projektu. – Jedno z naszych głównych haseł to „napędzamy mistrzów”. Chociaż wspieramy uznanych dorosłych sportowców i grupy, które mają w swoich szeregach młodych zawodników, stwierdziliśmy, że mistrzów nigdy za wiele – powiedział przedstawiciel Merida Polska. – W zeszłym roku poznaliśmy osoby odpowiedzialne za klasy kolarskie w Rydułtowach: wychowawcę i trenera dziewczyn Pana Dariusza Skupnia oraz dyrekcję SP nr 1. Zobaczyliśmy, z jaką pasją pracują dla dziewczyn, jak całe miasto żyje klasami kolarskimi, i byliśmy tym zachwyceni. Uznaliśmy, że warto zainwestować także nasz wysiłek, aby dziewczyny mogły się rozwijać jak najlepiej – dodał Musioł.


  fot. Merida Polska

  Merida Polska wsparła klasy kolarskie swoimi rowerami górskimi i szosowymi oraz strojami kolarskimi, zapewni im także medialną pomoc, m.in. poprzez stronę internetową projektu. – Pozyskaliśmy także do współpracy osoby, które osiągnęły już na naszych rowerach bardzo wiele – podkreślił Musioł. Patronami honorowymi Cykloklasy Merida zostali Przemysław Niemiec z Lampre-Merida, ambasador Meridy w Polsce, jeden z czołowych polskich kolarzy szosowych, legenda MTB Gunn-Rita Dahle Flesjaa z Multivan Merida Biking Teamu oraz czołowa polska zawodniczka Eugenia Bujak z BTC City Ljubljana. Pierwszym trenerem mistrzyni Europy w kolarstwie torowym i mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym był Dariusz Skupień. – Wymierną korzyścią z tego, że mamy takich patronów, jest to, że wszyscy oni chcą odwiedzić Cykloklasę Merida, potrenować z dziewczynami i porozmawiać z nimi. Dodatkowo Gunn-Rita Dahle Flesjaa raz w miesiącu będzie odpowiadała na pytania dziewczyn dotyczące treningu i nie tylko – podkreślił przedstawiciel Merida Polska. – Życzę Wam wielu sukcesów, nie tylko na rowerze. Zapewniam, że Merida będzie Wam gwarantować wielorakie wsparcie – zwrócił się do młodych zawodniczek.


  fot. Merida Polska

  Zaprezentowały się śpiewająco
   
  Dziewczyny z Cykloklasy Merida zostały w Rydułtowach zaprezentowane na wzór zawodowych grup kolarskich. Adam Probosz wraz Dariuszem Skupniem wywoływali na scenę kolejne zawodniczki, wymieniając przy tym ich osiągnięcia. Należą do nich m.in. srebrny i brązowy medal na Mini Mistrzostwach Polski MTB, 2. miejsce na etapie Mini Tour de Pologne czy wiele złotych medali mistrzostw Śląska w jeździe na czas. Młode adeptki kolarstwa przedstawiły podczas konferencji próbkę swoich umiejętności, m.in. ćwicząc na rolkach treningowych.

   

   

  Największe brawa dziewczyny z Cykloklasy Merida zebrały jednak za swoją interpretację piosenki „Rower” Lecha Janerki. Zaśpiewały ją przy akompaniamencie rowerów i akcesoriów rowerowych.
   

  Młode zawodniczki złożyły także ślubowanie, zobowiązując się godnie reprezentować barwy Cykloklasy Merida i postępować zawsze w duchu fair play. Przedstawiono również salę treningową dziewczyn wyposażoną m.in. w cykloergometry i trenażery.
   
  Na konferencji nie zabrakło także przedstawicieli władz miejskich oraz kolarskich. – Najlepsza inwestycja to inwestycja w młodych. W Rydułtowach pamiętamy o tej dewizie i realizujemy ją, inwestując w sport i rekreację młodych. Dziewczyny trenujące na rowerach były najlepszą wizytówką rydułtowskiego sportu, teraz jako Cykloklasa Merida będą stanowiły jeszcze ważniejszy projekt – podkreśliła Kornelia Newy, burmistrz Rydułtów. Równie entuzjastycznie do klas kolarskich jest nastawiony Andrzej Nowak, prezes Śląskiego Związku Kolarskiego. – Możliwe, że takie projekty jak Cykloklasa Merida czy szkolne kluby wypracują kiedyś klimat, który da podwaliny do tego, żeby również w naszym regionie funkcjonowała profesjonalna grupa kolarska – nawiązał do dawnych sukcesów śląskiego kolarstwa. – Mam nadzieję, że ten projekt będzie otoczony dużą troską. Cykloklasa Merida nie musi koniecznie dać kolejnej Eugenii Bujak. Ten projekt daje to, że panowie w mundurach będą mieli mniej pracy, a dzieci pożytecznie, radośnie i zdrowo spędzą swój czas. Tego Wam życzę, a jako prezes Śląskiego Związku Kolarskiego mam nadzieję, że kolejne dzieci z Rydułtów zdobędą medale na mistrzostwach Polski – dodał Nowak. Chwilę później adresatki tych słów zaczęły udzielać pierwszych wywiadów. Nie trwały one jednak długo. Widok samotnych rowerów był dla zawodniczek Cykloklasy Merida zbyt atrakcyjny, by mogły się oprzeć pokusie choćby krótkiego treningu.


  fot. Merida Polska

   

  ARTYKUŁ ZE STRONY:  http://www.rowerymerida.pl/aktualnosci/cykloklasa-merida-wystartowala.html

 • W związku z organizacją pracy szkoły - zmiany w planie lekcji od 12.03.2015r.

 • Zaproszenie

  na zawody

   Crosowe Mistrzostwa Rydułtów

  Śląska Liga Rowerowa MERIDA CUP

   

   

   

  1. Termin i miejsce zawodów: 11.03.2015 Rydułtowy Błonie
  2. Program zawodów
  3. - 15.30 Zgłoszenia, rozgrzewka zawodników na trasie wyścigu
  • 16.00 Rozpoczęcie zawodów
  • Dziewczęta rocznik 2005 i młodsze    2ok
  • Chłopcy rocznik 2005 i młodsi        2ok
  • Dziewczęta rocznik 2004            3ok
  • Chłopcy rocznik 2004            3ok
  • Dziewczęta rocznik 2003            4ok
  • Chłopcy rocznik 2003            4ok
  • Dziewczęta rocznik 2002            5ok
  • Chłopcy rocznik 2002            5ok
  • Dziewczęta rocznik 2001-1999        6ok
   •       --   Chłopcy rocznik 2001-1999        8ok
   • Zgłoszenie zawodników – pisemna zgoda rodzica na udział w zawodach, legitymacja szkolna

   

  Rydułtowy 11.03.2015 

   

   

  „Zadanie współfinansowane z dotacji Urzędu Miasta Rydułtowy”

   

  MERIDA POLSKA - Sponsor głównym cyklu zawodów 

  ŚLĄSKA LIGA ROWEROWA  MERIDA CUP 

 • Rekolekcje wielkopostne

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach informuje, że Rekolekcje Wielkopostne  dla uczniów odbywać się będą w dniach:

             od 09.03.2015r. do 11.03.2015 r., są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

   

          Harmonogram rekolekcji:

  ·       09.03.2015r. – w RCK „Feniks”:

  v Klasy IV – VI –  900 - 1100 (wyjście ze szkoły i z powrotem pod opieką nauczycieli – 840, powrót ok. godz. 1130)

  v Klasy I – III – 1100 - 1300 (wyjście ze szkoły i z powrotem pod opieką nauczycieli – 1040,  powrót ok. godz. 1330)

   

   

  • 10.03.2015r. – w Kościele

  v Klasy IV – VI – 900 - 1000

  v Klasy I – III – 1000 - 1100

  Opiekę nad uczniami w kościele sprawują nauczyciele religii, zaś za bezpieczeństwo podczas przejścia ze szkoły do kościoła i z powrotem – pozostali nauczyciele.

   

  • 11.03.2015r. – w Kościele

  v  930  - Msza św. w intencji klas IV – VI

  v  1130  - Msza św. w intencji  dla klas I – III

   

  Opiekę nad uczniami w kościele sprawują nauczyciele religii, zaś za bezpieczeństwo podczas przejścia ze szkoły do kościoła i z powrotem – pozostali nauczyciele.

   

  Godziny pracy  świetlicy – bez zmian, tj. 630 - 1600 .

   

   

   

  Dyrektor szkoły

  Ilona Lemiesz

 • Kolarskie Przełaje - mistrzostwa Śląska

  W sobotę 28.02.2015 rozegrano w Orzeszu Mistrzostwa Śląska w Kolarskich Przełajach.

  W zawodach brały udział dziewczęta w kategorii żaczek Cykloklasy Merida SP1 Rydułtowy.

  Agnieszka Bolenda wywalczyła  III miejsce.

  Gratulujemy!

   

 • Serdecznie zapraszamy

  na oficjalną inaugurację działalności

  Cykloklasy Merida

  w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach. 

  Konferencja otwierająca nowy rozdział kobiecego kolarstwa w Polsce odbędzie się 3 marca 2015r. o godz. 12.00 w SP nr 1 w Rydułtowach.

   Patronami honorowymi przedsięwzięcia zostali Przemysław Niemiec z Lampre-Merida, Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Multivan Merida Biking Team) oraz Eugenia Bujak (BTC City Ljubijana). Podczas konferencji zostanie zaprezentowana idea Cykloklasy Merida oraz jej skład tworzony przez młode  zawodniczki o bardzo dojrzałym podejściu do sportu. Przedstawią one próbkę swoich umiejętności oraz nowe modele rowerów, na których będą startować w sezonie 2015.

   

           Dyrektor szkoły

  Ilona Lemiesz

  więcej: http://pro-cycling.org/index.php?kategoria=wiadomosci&artykul=28975

 • Informacja dla rodziców

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach informuje rodziców dzieci urodzonych w latach 2008 i 2009 (czyli dzieci siedmioletnich oraz sześcioletnich), że od 2 marca 2015r. w sekretariacie szkoły  trwają zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016.

  Istnieje także możliwość zapisania dziecka do klasy przedszkolnej.

  Zapisywać można w godzinach od 730  do 1530 .

   

   Zasady rekrutacji i wnioski można pobrać z naszej strony internetowej, z zakładki "dla rodziców" -"pliki do pobrania"  lub uzupełnić w sekretariacie.

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  10.02.2015

  Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku hasłem jest „Razem tworzymy lepszy Internet”. Chodzi o to, by podkreślić, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

  Dziś trudno sobie wyobrazić świat bez Internetu. Korzystamy z niego na każdym kroku – gdy chcemy zrobić zakupy, nauczyć się języka, obejrzeć film czy porozmawiać ze znajomymi. Dlatego tak ważne jest, by był narzędziem w pełni bezpiecznym, zwłaszcza że korzystają z niego coraz młodsi użytkownicy, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą kryć się w sieci.

   W Dniu Bezpiecznego Internetu przypominamy między innymi jeden z naszych projektów - serię filmów animowanych pt. „Dzieciaka i Loco przygody w sieci”. Loco i Dzieciak pokazują m.in. jak sobie radzić z natrętnym spamem. Wszystkie filmy oraz więcej informacji na temat Dnia Bezpiecznego Internetu są dostępne na stronie.
  https://mac.gov.pl/aktualnosci/dzien-bezpiecznego-internetu

  Pedagog szkolny

  Ewa Kolbusz

  Materiał wykorzystano z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

 • Podsumowanie akcji "Góra grosza"

  W dniach od 24.11. do 5.12.2014 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Góra grosza”.

  Zbiórka trwająca dwa tygodnie przełożyła się na kwotę ponad 700 zł,

  które trafią do rodzinnych domów dziecka.

  Za wsparcie akcji bardzo dziękujemy!

  Rada UczniowskaJ

 • Bezpieczne ferie 2015

  Przed feriami w klasach 0-6 przeprowadzone zostały pogadanki w ramach ogólnopolskiej akcji " Bezpieczne Ferie 2015" . Zrobili to zaproszeni goście:  komendant Straży Miejskiej p. Krzysztof Mocarski oraz dzielnicowy p. Wojciech Sikora.

strona:

Jak do nas dojechać