Nawigacja

  • Wakacyjne zawody kolarskie /5- Mistrzostwa Polski

    W sobotę 19.07.2014 dziewczęta naszych klas sportowych startowały w Mistrzostwach Polski dzieci w MTB - wyścigu o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

    Zawody odbyły się w Żerkowie ( woj. wielkopolskie). Miłym akcentem było pojawienie się na starcie honorowym Piotra Brzózki absolwenta naszej szkoły - kolarza zawodowego grupy JBG, wielokrotnego Mistrza Polski w MTB, uczestnika Olimpiady w Londynie.

    Po krótkiej rozmowie ze swoim nauczycielem ze szkoly podstawowej, Piotr Brzózka w towarzystwie uczestników Mistrzostw Polski dzieci pozował do pamiątkowych zdjęć.

    Miejsca naszych zawodniczek:

    Wyścig dziewcząt 9 - 10 lat

    2 miejsce Martyna Papierok

    10 miejsce Łucja Szramowska

    Wyścig żaczek

    2 miejsce Weronika Ryś

    3 miejsce Wiktoria Zaliwska

    4 miejsce Emilia Ryszka

    Trener: Dariusz Skupień

    Cieszymy się z sukcesów naszych zawodniczek oraz trenera i serdecznie gratulujemy!!

    Więcej zdjęć w zakładce "Klasy sportowe"

  • Informacja dla rodziców o dofinansowaniu do zakupu podręczników

    Informujemy, że  istnieje możliwość dofinansowanie do podręczników dla klas: II, III, VI

    dla dzieci rodziców, których dochód w rodzinie na jedną osobę nie przekracza 539,00 złotych  (art.8 ust.1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej )

    Do dofinansowania do podręczników uprawnieni są również uczniowie niepełnosprawni z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

    Wszystkie informacje włącznie z drukami dostępne są też w sekretariacie szkoły.

    Druk_nr_1_wzor_wniosku_wraz_z_instrukcja-1.docx

    Druk_nr_2_wzor_wniosku_wraz_z_instrukcja-1.docx

     Do dnia 22 sierpnia przyjmowany będzie komplet dokumentów wnioskujący o dofinansowanie do podręczników.

    Informacje na temat "wyprawki szkolnej 2014 znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach pod adresem http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=NewsPage&menuItemId=311  (zakładka programy i projekty edukacyjne, programy rządowe).

     

  • Informacja o podręcznikach na rok szkolny 2014/2015

    Zestaw podręczników na rok szkolny 2013/2014 znajduje się w zakładce "Dokumenty szkolne".

     

    Pilna informacja dla rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych!

    Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym  2014/2015 wszystkie podręczniki i ćwiczenia otrzymają bezpłatnie w szkole.

    Prosimy o niekupowanie żadnych podręczników.

  • Wakacyjne zawody kolarskie /4

    Klasy sportowe Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rydułtowach 10.07.2014 brały udział w zawodach rowerowych w Parku Cegielnia w Żorach. W programie zawodów był wyścig wytrzymałościowy, wyścig żółwie oraz slalom rowerowy.

    Wszyskie dziewczęta ukończyły terenowy wyścig wytrzymałościowy. Klasy 5 jechały 30 minut, klasy 4 jechały 20 minut.

    Więcej informacji w zakładce "Klasy sportowe".

    Trener: Dariusz Skupień

  • Wakacyjne zawody kolarskie /3

    29.06.2014 w Mistrzostwach Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych w jeździe parami na czas, 

    Emilia Ryszka i Weronika Ryś zdobyły złoty medal,

    Agnieszka Bolenda i  Nikol Kajzerek -srebrny medal.

    Gratulujemy!! 

    trener: Dariusz Skupień

  • Wakacyjne zawody kolarskie /2

    W niedzielę 6.07.2014 dziewczęta klas sportowych rywalizowały w Mistrzostwach Powiatu Wodzisławskiego w kolarstwie

    W ramach zawodów rozgrywano jazdę indywidualną na czas oraz kryterium kolarskie o medale Mistrzostw Powiatu Wodzisławskiego.

     

    Kategoria żaczek

    Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego - kryterium uliczne

    Złoty medal Emilia Ryszka

    Srebrny medal Weronika Ryś

    Brązowy medal Nikol Kajzerek

    4 miejsce Agnieszka Bolenda

    5 miejsce Wiktoria Zaliwska

     

    Jazda indywidualna na czas

    1 miejsce Emilia Ryszka

    2 miejsce Weronika Ryś

    3 miejsce Agnieszka Bolenda

    4 miejsce Nikol kajzerek

    5 miejsce Wiktoria Zaliwska

     

    Kategoria chłopców

    1 miejsce Tomasz Kolbusz

     

    Kategoria dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego - kryterium uliczne

    Złoty medal Martyna Papierok

    Srebny medal Łucja Szramowska

    Brązowy medal Natalia Macha

    4 miejsce Marlena Maksik

    5 miejce Paulina Landsfoit

    6 miejsce Magdalena Cop

    7 miejsce Alicja Koczy

     

    Jazda indywidualna na czas

    1 miejsce Martyna Papierok

    2 miejsce Natalia Macha

    3 miejsce Marlena Maksik

    4 miejsce Łucja Szramowska

    5 miejsce Magdalena Cop

    6 miejsce Alicja Koczy

    7 miejsce Paulina Landsfoit

    GRATULUJEMY!

    Więcej zdjęć w galerii.

    Trener: Dariusz Skupień

  • Wakacyjne zawody kolarskie /1

    Dziewczęta klas sportowych naszej szkoły w czwartek 3.07.2014r.  uczestniczyły w "rowerowym czwartku" organizowanym w ramach Akcji Lato przez MOSiR w Żorach

    W kategorii dziewcząt rocznika 2004 i młodsze, nasze dziewczęta wywalczyły:

    1 miejsce Martyna Papierok

    2 miejsce Martyna Kawalec

    3 miejsce Natalia Macha

    4 miejsce Paulina Landsfoit

    5 miejsce Marlena Maksik

    7 miejsce Magdalena Cop

    8 miejsce Alicja Koczy

     

    W kategorii dziewcząt rocznika 2002 -2003 zajęliśmy następujące miejsca:

    1. Emilia Ryszka

    2 miejsce Weronika Ryś

    3 miejsce Agnieszka Bolenda

    4 miejsce Nikol Kajzerek

    5 miejsce Wiktoria Zaliwska

    GRATULUJEMY!

    Więcej zdjęć w galerii.

    Trener: Dariusz Skupień

  • Wakacyjne treningi kolarskie

    W okresie wakacji letnich dziewczęta klas sportowych - kolarskich biorą udział w zajęciach treningowych oraz startują w zawodach. W harmonogranie wakacyjnym zaplanowano 25 zajęć łącznie ze startami w wyścigach : Mistrzostwa Polski MTB, Tour de Pologne w Katowicach oraz Krakowie, wyścigi szosowe w Rydułtowach, Pszczynie, Sosnowcu oraz Imielinie, wyścigi crosowe w Żorach.

    Na zdjęciach zajęcia treningowe nowej klasy sportowej 4c

    Trener: Dariusz Skupień

  • Zebranie Rady Rodziców w sprawie ubezpieczenia

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki informuje, że zebranie Rady Rodziców w sprawie wyboru Ubezpieczyciela i zakresu ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2014/15 odbędzie się 27.08.2014r. o godz. 17.00

    Ilona Lemiesz

  • Lista uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2014/2015

    LISTA PRZYJETYCH DO KLASY PIERWSZEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1.im. K. MIARKI W RYDUŁTOWACH NA ROK SZKOLNY 2014/2015

    l.p.

    Nazwisko i imię- dziewczynki

    1.  

    Gardawska Sandra

    1.  

    Maks Oliwia

    1.  

    Pieła Oliwia

    1.  

    Jendrysik Maja

    1.  

    Dmitruk Paulina

    1.  

    Witkowska Wiktoria

    1.  

    Ciechanowska Wiktoria

    1.  

    Drobny Julia

    1.  

    Bizoń Marta

    1.  

    Menżyk Julia

    1.  

    Bilecka Amelia

    1.  

    Kryszczuk Hanna

    1.  

    Rutkowska Natalia

    1.  

    Mielimąka Agata

    1.  

    Mielimąka Aneta

    1.  

    Czarnecka Roksana

    1.  

    Filip Paulina

    1.  

    Klimek Martyna

    1.  

    Pyrk Amelia

    1.  

    Kubina Kinga

    1.  

    Kucharczyk Nikola

    1.  

    Bryl Wiktoria

    1.  

    Baranowska Karolina

    1.  

    Filipiak Wiktoria

    1.  

    Fojt Karolina

    1.  

    Fojt Natalia

    1.  

    Sacharczuk Maja

    1.  

    Urbasik Zuzanna

    1.  

    Lapman Maria

    1.  

    Skupień Milena

    1.  

    Sitek Lena

    1.  

    Namysło Karolina

    1.  

    Zawadzka Magdalena

    1.  

    Mandrysz Oliwia

    1.  

    Suponik Emilia

    1.  

    Paprotny Martyna

    1.  

    Mandrysz Hanna

    1.  

    Matys Ewa

    1.  

    Dudzik Marta

    1.  

    Kalawski Milena

    1.  

    Jankowska Emelli

    1.  

    Postawka Julia

    1.  

    Kowalczyk Karolina

    1.  

    Ziembicka Edyta

    1.  

    Bindacz Emilia

    1.  

    Kisiel Emilia

    1.  

    Jałocha Wiktoria

    1.  

    Maksik Natalia

    1.  

    Piecuch Emilia

    1.  

    Dubek Emilia

    1.  

    Jenczmionka Julia

    1.  

    Jeleń Nadia

    1.  

    Kuśka Natalia

    1.  

    Urbańczyk Paulina

    1.  

    Przybysz Andżelika

    1.  

    Jabłońska Zofia

    1.  

    Jarząbek Oliwia

    1.  

    Mężyk Daria

    1.  

    Biernacka Alicja

    1.  

    Moch Julia

    1.  

    Lisiecka Maja

    1.  

    Richter Kinga

    1.  

    Kantor Wiktoria

    1.  

    Luleczka Paulina

    1.  

    Katarzyniec Martyna

    1.  

    Kubik Oliwia

    1.  

    Przybysz Andżelika

    1.  

    Wystyrk Agata

    1.  

    Kachel Paulina

    1.  

    Wolnik Nikola

    1.  

    Sobala Wiktoria

    1.  

    Tonke Justyna

    1.  

    Kiera Martyna

    1.  

    Kubik Natalia

     

    l.p

    Nazwisko i imię- chłopcy

    1.  

    Sulski Jakub

    1.  

    Pióro Bartosz

    1.  

    Kałuża Jan

    1.  

    Bugla Robert

    1.  

    Rduch Jakub

    1.  

    Marcinek Paweł

    1.  

    Czekała Olivier

    1.  

    Patalas Alan

    1.  

    Kiszka Wiktor

    1.  

    Rudny Arkadiusz

    1.  

    Warchlewski Arseniusz

    1.  

    Szwan Michał

    1.  

    Jargon Piotr

    1.  

    Rduch Paweł

    1.  

    Drobny Dominik

    1.  

    Flig Mateusz

    1.  

    Kiełkowski Jakub

    1.  

    Barteczko Kamil

    1.  

    Pacek Dominik

    1.  

    Spandel Piotr

    1.  

    Fojcik Oliwier

    1.  

    Szlachta Jakub

    1.  

    Koszorz Jakub

    1.  

    Michna Dominik

    1.  

    Kaszta Tymoteusz

    1.  

    Bizoń Mateusz

    1.  

    Papierok Wojciech

    1.  

    Biernacki Bartosz

    1.  

    Procek Aron

    1.  

    Wawrzyńczyk Tymoteusz

    1.  

    Chlebowski Aleksander

    1.  

    Polit Marcel

    1.  

    Olejniczak Jakub

    1.  

    Swoboda Mateusz

    1.  

    Michalski Michał

    1.  

    Puchała Remigiusz

    1.  

    Parma Paweł

    1.  

    Wochnik Paweł

    1.  

    Witaszak Sebastian

    1.  

    Postawka Tobiasz

    1.  

    Lipka Bartosz

    1.  

    Koterba Kacper

    1.  

    Czediwoda Jakub

    1.  

    Jarecki Szymon

    1.  

    Sklarek Jakub

    1.  

    Bober Robert

    1.  

    Szymura Piotr

    1.  

    Woźnica Filip

    1.  

    Górnik Mateusz

    1.  

    Nieckarz Bartosz

    1.  

    Szweda Tobiasz

    1.  

    Kowalski Dominik

    1.  

    Kotala Tobiasz

    1.  

    Hajder Mateusz

    1.  

    Kwiatkowski Oliwier

    1.  

    Pluchacz Natan

    1.  

    Brzezina Aleksander

    1.  

    Wendt Oskar

    1.  

    Bednorz Kacper

    1.  

    Muszalik Arno

    1.  

    Kupka Szymon

  • Kolejne sukcesy kolarskie uczniów naszej szkoły

    7.06.2014

    Otwarte Crosowe Mistrzostwa Gminy Gaszowice

    kategoria dziewcząt 10 lat i młodsze

    1 miejsce -  Helena Szurek

    kategoria 11 lat dziewczęta

    miejsce - Emilia Ryszka

    2. miejsce - Nikol Kajzerek

    3 miejsce - Agnieszka Bolenda

    4 miejsce -  Wiktoria Zaliwska

    5 miejsce -  Maja Dziuba

    6 miejsce -  Agata Wolny

    10. Dominika Stęchły

    kategoria 12 lat

    3 miejsce - Weronika Ryś

    4 miejsce -  Natalia Moczała

    kategoria 13 lat

    6 miejsce - Olimpia Kalawski

    7 miejsce -  Weronika Ziętek

    chłopcy lat 11

    2 miejsce -  Sergiusz Chlebowski

    15.06.2014 Wyścig w Pińczycach

    kategoria żaczek :

    2 miejsce -  Weronika Ryś

    3 miejsce - Emilia Ryszka

    4miejsce -  Nikol Kajzerek

    19.06.2014 Wyścig w Pszczynie

    kategoria 12 lat

    1 miejsce -  Weronika Ryś

    kategoria 11 lat

    1 miejsce - Emilia Ryszka

    2 miejsce -  Nikol Kajzerek

    6 miejsce - Wiktoria Zaliwska

    21.06.2014 Kryterium W Tychach

    kategoria żaczki

    2 miejsce -  Emilia Ryszka

    3 miejsce - Nikol Kajzerek

    kategoria do lat 13

    1 miejsce - Weronika Ryś

    GRATULUJEMY ZAWODNIKOM I TRENEROWI - PANU DARIUSZOWI SKUPIEŃ

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Lista uczniów przyjętych do klasy przedszkolnej na rok szkolny 2014/2015

    1.  Milena Myszor
    2.  Emilia Śmieja
    3.  Oliwier Daszek
    4.  Oliwier Szymański
    5.  Maksymilian Kapusta
    6.  Bartosz Chłodek
    7.  Aleksander Wojnowski
    8.  Szymon Szotek
    9.  Michał Gluth
    10. Wojciech Żydek
    11. Klaudia Honisz
    12. Oliwia Moch
    13. Dominik Wengierski
    14. Jakub Maks
    15. Olaf Grochal
    16. Nikola Stroinska
    17. Adrian Liss
    18. Karolina Kopel
    19. Bartosz Nowak
    20. Wiktoria Tremel 
    21. Vanessa Newy 
    22. Szymon Grabarz 
    23. Nina Olejniczak 
    24. Zuzanna Bierza 
    25.  Alan Niciński 
  • POMÓŻMY MICHASI ZŁAPAĆ GŁEBOKI ODDECH I SPEŁNIĆ MARZENIA

    KOCHAM   RODZICÓW 

    KOCHAM  TEN   ŚWIAT 

    PRAGNĘ ŻYĆ

     POMÓŻ  MI  !!!

    Życie jest zagadką…co sekundę na  świecie

    pojawia się nowe życie… i czyjeś życie gaśnie…

    To właściwie wydaje się naturalne.

    Kiedy jednak coś toczy się wbrew naturze,

    jest bardzo ciężkie i niezrozumiałe.

    CHOROBA  MICHASI  JEST  CZYMŚ, CZEGO NIE  MOŻNA  ZROZUMIEĆ !!!

    Michasia jest cudowną, pogodną dziewczyną,  która musi zmagać się z tak ciężką, nieuleczalną, śmiertelną chorobą płuc – jaką jest MUKOWISCYDOZA

    Tylko najbliższe osoby w otoczeniu Michasi wiedzą…czym jest ta choroba i z czym musi codziennie zmagać się ich córka, pragnąc przeżyć każdy kolejny dzień;

    „Aktualnie nasza córka jest w bardzo złym stanie. Przez 24 godziny na dobę jest podłączona do aparatury podającej tlen, bez którego organizm nie może już funkcjonować. Po wielokrotnych infekcjach płuca Michasi są tak zniszczone, iż jedyną szansą na przedłużenie jej życia jest przeszczepienie płuc. Niestety zabieg taki jest niezwykle kosztowny – kwota potrzebna na operację, pobyt w klinice wiedeńskiej i długotrwałą rehabilitację może wynieść od 100 do 150 tys Euro. Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w uzbieraniu tej kosmicznej sumy na przeszczep płuc dla naszego dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że może się to nam nie udać w odpowiednio szybkim czasie. Dla nas, jako rodziców, oznacza to okrutną świadomość, iż możemy patrzeć na śmierć własnego dziecka.

    Rodzice Michasi

      Asia i Krzysztof

       POMÓŻMY  MICHASI  ZŁAPAĆ  GŁEBOKI ODDECH I SPEŁNIĆ  MARZENIA

    Darowizny prosimy kierować na nr konta

    POLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z MUKOWISCYDOZĄ

    Ul. Prof. Jana Rudnika 3B, 34-700 Rabka –Zdrój

    Nr 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473

    Koniecznie z dopiskiem

    MICHALINA BULENDA

     

     

  • KLASA SPORTOWA na rok szkolny 2014/2015

    LISTA OSÓB ZAKWALIFIKACYJNYCH DO KLASY SPORTOWEJ.

     KOLARSTWO/PIŁKA NOŻNA

     ROK SZKOLNY 2014/2015

     

    Chłopcy – piłka nożna

    1. BEZUCH KRZYSZTOF         

    2. BANAŚ MIKOŁAJ      

    3. GBURCZYK SZYMON        

    4. WIŚNIEWSKI KAMIL         

    5. REISDORF KAMIL     

    6. KOLBUSZ TOMASZ  

    7. PŁOŃSKI TADEUSZ  

    8. URBAŃSKI OLIVIER        

    9. ŚWITAŁA PATRYK    

    10. MATEUSZ MANDREK     

    11. WAJDA MATEUSZ      

    12. KAŁUŻA DANIEL   

    MINIMALNA LICZBA PUNKTÓW KWALIFIKACYJNYCH PRZYJĘCIA DO KLASY SPORTOWEJ CHŁOPCÓW 23 pkt.

     

    Dziewczęta – kolarstwo

    1.PAPIEROK MARTYNA      

    2.JARECKA PAULINA   

    3.KAWALEC MARTYNA      

    4.LANDSFOIT PAULINA      

    5.MILCZAREK ROKSANA    

    6.KOCZY ALICJA         

    7.MATYS MARTA        

    8.MACHA NATALIA    

    9.SZRAMOWSKA ŁUCJA      

    10.COP MAGDALENA  

    11. POSTAWKA AGATA      

    12.MAZUREK WERONIKA  

    MINIMALNA LICZBA PUNKTÓW KWALIFIKACYJNYCH PRZYJĘCIA DO KLASY SPORTOWEJ DZIEWCZĄT 27 pkt.

     

  • „ DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY”

    ZAPRASZAMY DO NAS PRZYSZŁOROCZNYCH UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH  WRAZ Z RODZICAMI !

    W ramach Wiosennej Sceny Teatralnej

    DNIA 17 CZERWCA 2014R.

    HARMONOGRAM

    • 10. 45 - 11. 30  Spektakl teatralny w wykonaniu klasy IIa i II c
    • 11.55 – 12.40   Spektakl teatralny w wykonaniu klasy II b
    • Na lekcji 8 czyli od 14.40 do 15.25 – lekcje otwarte w klasie I b p. G. Kaspar,

    I c p. A. Siwczyk, I e p. Z. Wolnik, III b p. K. Szulc, III c p. D. Bąk

    Miejsce przedstawień: hala sportowa

    Widownia-  zaproszeni goście, przedszkole, klasy pierwsze, trzecie oraz zaproszone przedszkola wraz z wychowawcami

  • Kiermasz używanych podręczników

    Kiermasz używanych podręczników

    W bieżącym roku  szkolnym w dniach 16-18.06 w BIBLIOTECE SZKOLNEJ odbędzie się 

    kiermasz używanych podręczników.

     

       Uczniowie klas, którzy będą chcieli młodszym kolegom odsprzedać swoje książki zobowiązani są do odpowiedniego przygotowania ich  do sprzedaży, tzn.:

    • każdy podręcznik na pierwszej stronie musi być podpisany- jedynie ołówkiem - imieniem i nazwiskiem oraz klasą sprzedającego;
    • powinna znajdować się tam proponowana cena;
    • wszystkie zapiski wewnątrz książki winne być „wygumowane”.

                                  

    Godziny, w których odbędzie się kiermasz  

    855 1300

  • Kolejne sukcesy kolarek

    W niedzielę 8.06.2014 zawodniczki klasy sportowej brały udział w IV Edycji Grand Prix MTB Euroregionu Silesia 2014 w Żorach.

    W kategorii żaczek 2 miejsce zajęła Emilia Ryszka, 3 miejsce Agnieszka Bolenda.

    Gratulujemy!

    Trener: mgr Dariusz Skupień

  • Wyprawka szkolna 2014

    Informacje znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach pod adresem http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=NewsPage&menuItemId=311  (zakładka programy i projekty edukacyjne, programy rządowe).

  • Olimpiada

    05.06.2014 w Wodzisławiu Śl. odbyła się XII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Z naszej szkoły wzięło w niej udział trzynastu uczniów klas II-VI. Turniej odbywał się w przyjaznej i wesołej atmosferze. Zawodnicy mieli do wykonania wiele zadań i konkurencji. Wszyscy  sprawnie je zaliczali i zdobywali kolejne punkty. Dodatkową atrakcją były przejażdżki motorami. Każdy uczestnik zawodów sportowych otrzymał medal i dyplom, a drużyna  puchar.

  • Otwarte Crosowe Mistrzostwa Rydułtów

    4.06.2014 rozegrano na  Błoniach w Rydułtowach zawody crosowo - rowerowe z cyklu " Rower to zdrowie".

    Nasi uczniowie startowali w 5 kategoriach wiekowych.

    Oto wyniki naszych uczniów:

    grupa 10 lat i młodsi:

    Srebrny medal Helena Szurek

    Brązowy Natalia Adamczyk

    grupa dziewcząt 11-12 lat

    Złoty medal Emilia Ryszka

    Srebrny medal Weronika Ryś

    Brązowy medal Nikol Kajzerek

    4 miejsce Natalia Moczała

    miejsce Wiktoria Zaliwska

    miejsce Agnieszka Bolenda

    miejsce Dominika Stęchły

    grupa chłopców 11- 12 lat

    4 miejsce Sergiusz Chlebowski

    grupa chłopców 13- 14 lat

    Srebrny medal Jan Bindacz

    grupa dziewcząt 13 - 14 lat

    miejsce Julia Jochem

    7 miejsce Daria Filipkowska

    Gratulujemy zawodnikom i trenerowi -panu Dariuszowi Skupień. 

strona:

Jak do nas dojechać