Erasmus +2020/22

Regulamin konkursu "Malta i jej historia"

Regulamin Miejskiego Konkursu Plastycznego

„Malta i jej historia”

ZASADY UCZESTNICTWA:

1.     Organizator:

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach. Konkurs organizowany jest w ramach  projektu Erasmus+ KA1 „Kreatywnie do sukcesu”.

Zadaniem konkursowym jest  wykonanie komiksu opowiadającego historię i tradycje Malty.

2.     Cele konkursu:

·      zapoznanie z maltańską kulturą i tradycjami;

·      zwiększenie poziomu zainteresowania nowoczesnymi technikami informacyjnymi ;

·      rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności dziecka;

·      rozwijanie zdolności artystycznych;

3.     Uczestnicy:

Konkurs plastyczny adresowany jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z miasta Rydułtowy.

Obowiązywać będzie 1 kategorie wiekowe;  uczniowie z kl. IV-VIII szkół podstawowych.

4.     Techniki prac:

Uczniowie mogą wykonać  prace przy wykorzystaniu nowoczesnych technik informacyjnych (programy, aplikacje do tworzenia komiksów), lub w sposób tradycyjny poprzez samodzielne narysowanie komiksu dowolną techniką.

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią należy przesłać zdjęcie pracy, lub link do pracy wraz z jej autorem na adres:

nbaranowicz@sp1rydultowy.pl lub kbis@sp1rydultowy.pl

5.     Prace należy opatrzyć kartą informacyjną zawierającą dane:

·      imię i nazwisko oraz wiek autora pracy;

·      nazwę szkoły;

·       adres e-mail placówki.

6.     Terminy:

Termin dostarczania prac: do 10.06.2021r.

Informacja o laureatach, terminie rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród zostanie przekazana do sekretariatów szkół oraz umieszczona będzie na stronie internetowej Organizatora Konkursu: https://rydultowysp1.edupage.org

7.     Nagrody:

Każdy z uczestników konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy I, II i III miejsca w swojej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe.

8.     Informacje dodatkowe:

·      Prace nie spełniające warunków określonych w regulaminie nie będą podlegały ocenie Jury

·      Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji prac, a także wykorzystania danych osobowych w informacjach podawanych mediom na temat laureatów konkursu!

·       Ocenie podlegać będą zgodność z tematem, oryginalność oraz samodzielność wykonania.

·      Decyzja Jury jest niepodważalna.

·      Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu.

·      Prace przesłane po terminie nie będą podlegały ocenie.