Nagłówek

Rydułtowy, 1.09.2020

Dostępność informacyjno - komunikacyjna

Zgodnie z Ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2011 r., Nr 209, poz. 1243 z późn. zm.) informuje się, iż osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do korzystania z usług pozwalających na komunikowanie się.

Kontakt ze Szkołą Podstawową nr 1 w Rydułtowach możliwy jest w szczególności poprzez:

1. korzystanie z poczty elektronicznej - e-mail:  sekretariat@sp1rydultowy.pl
  2. korespondencję pisemną na adres:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach,
ul. Św. M. Kolbe 5, 44-280 Rydułtowy

1. przesyłanie faksów na numer (32) 45 79 699,
  2. przesyłanie wiadomości tekstowych SMS na numer telefonu 508 387 448.

Zapewniona jest możliwość komunikowania się w języku migowym za pośrednictwem pracownika Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach po wcześniejszym umówieniu się. Można również skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia pomocy w załatwieniu sprawy. Istnieje także możliwość komunikacji audiowizualnej za pośrednictwem platform internetowych.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach  zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Szkoły zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach https://rydultowysp1.edupage.org/

Strona internetowa jest częściowo (89,5%)  zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Data publikacji strony internetowej:

Data ostatniej istotnej zmiany

• Brak skrótów klawiszowych dla wszystkich funkcji strony internetowej.
  • Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych.
  • Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
  • Niektóre materiały tekstowe nie mają prawidłowej hierarchii nagłówków.
  • Dokumenty nietekstowe mogą nie posiadać tekstu alternatywnego.
  • Na stronach internetowych brak opisów lub występują niejasne opisy zarówno linków tekstowych jak i obrazkowych.
  • Brak etykiet i opisów w niektórych polach formularzy lub polach wyboru lub etykiety są niedokładne.
  • Pliki możliwe do pobrania nie są opatrzone informacją o formacie i rozmiarze.

Wyłączenia:

• Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Dostępność architektoniczna szkoły

1. Wejścia do budynku:

1)    Wejście główne do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach  jest usytuowane od  ul. Św. M. Kolbego . Jest zadaszone i wykonane z kilku stopni schodowych.

2)    Z drugiej strony szkoły od strony boiska możliwe jest wejście dla osób niepełnosprawnych - wejścia/wjazd z pomocą pracownika szkoły na parter/I piętro/II piętro/III piętro (główna klatka schodowa – segment A) na zamontowanym schodołazie, który jest usytuowany na III piętrze.

3)    Do budynku prowadzą dodatkowo 2 wejścia od ul. Św. M. Kolbego (wejście boczne do głównego budynku oraz wejście od strony hali sportowej). Do obu wejść prowadzą schody i podjazd dla wózków.

1. W budynku hali sportowej jest winda, która umożliwia  osobom niepełnosprawnym przedostanie się na niższą kondygnację.
  2. W budynku głównym są dwie boczne klatki schodowe, które prowadzą do sal lekcyjnych w segmentach B i D (część dwukondygnacyjna) -  nie ma możliwości wejścia osób niepełnosprawnych.

4.     W budynku szkoły  nie ma zamontowanych platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

1. Na terenie placówki nie ma parkingu. Istnieje możliwość wjazdu od ul. Św. M. Kolbego po otwarciu szlabanu przez pracownika szkoły.
  2. Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i i psem przewodnikiem.
  3. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze w budynku hali sportowej.