NAUCZANIE ZDALNE

Procedura korzystania z konsultacji z nauczycielem

Procedura korzystania z konsultacji z nauczycielem na terenie

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach

w trakcie epidemii COVID-19

§1

Cel wdrażania procedur:

·       Dodatkowe zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz użytkowników szkoły.

·       Minimalizowanie ryzyka zakażenia pracowników oraz użytkowników.

·       Ograniczenie liczby kontaktów na terenie szkoły w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem.

·       Kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemii.

§2

1.     Dyrekcja opracowuje harmonogram konsultacji (załącznik nr 1).

2.     Harmonogram zostaje poddany konsultacjom z nauczycielami w czasie zebrania RP organizowanego online.

3.     Harmonogram od 25 maja do 29 maja dotyczy uczniów klas VIII i nauczycieli uczących w klasie VIII, od 1 czerwca obowiązuje dla uczniów całej szkoły.

4.     Konsultacje nauczyciel prowadzi zdalnie, za pomocą platformy, przez którą pracują uczniowie danej klasy,  do czasu ponownego powrotu ich do szkoły.

5.     Wychowawcy klas przesyłają harmonogram, a także procedurę korzystania z konsultacji  rodzicom i uczniom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

6.     Nauczyciel ma obowiązek  odbycia konsultacji indywidulanych z uczniami, którzy są zagrożeni oceną niedostateczną na koniec roku szkolnego.

7.     Każdy Uczeń, który ma potrzebę skorzystania z konsultacji zgłasza się do nauczyciela prowadzącego zajęcia (przez dziennik elektroniczny), nauczyciel wyznacza godzinę i spotyka się z nim online lub po wydaniu zarządzenia dyrektora na terenie szkoły.

8.     Każde konsultacje są odnotowywane w dzienniku elektronicznym – czas nauki zdalnej. W czasie konsultacji odbywających się na terenie szkoły nauczyciel dodatkowo prowadzi rejestr uczniów, z którymi spotyka się na terenie szkoły. Rejestr jest prowadzony w wersji elektronicznej i zawiera: imię i nazwisko ucznia, klasa, godzina spotkania, imię nazwisko nauczyciela, przedmiot. Po zakończeniu każdych zajęć dokument należy wydrukować lub przesłać na skrzynkę pocztową sekretariatu.

9.     Uczeń może wziąć udział w konsultacjach jedynie za okazaniem na wejściu szkoły podpisanego przez rodzica/opiekuna oświadczenia o stanie zdrowia dziecka (załącznik nr 2 do procedury). Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników szkoły bez oświadczenia uczeń nie może wziąć udziału w konsultacjach. Będą także przygotowane druki oświadczenia możliwe do odbioru przez rodziców przy wejściu do szkoły (dla osób, które nie posiadają w domu drukarki) w godz. funkcjonowania szkoły tj od 7.00 do 20.00.

10.    Nauczyciel w czasie konsultacji na terenie szkoły ma przydzieloną konkretną salę lekcyjną, której nie może zmieniać. Uczniowie zajmują wyznaczone miejsca w sali. Sala co godzinę musi być wywietrzona przez nauczyciela prowadzącego zajęcia. Odległość między miejscami wyznaczonymi dla uczniów wynosi 2 metry, a w sali jednocześnie może być 10 uczniów.

11.   Sala po zakończonych zajęciach w danym dniu jest dezynfekowana przez pracowników obsługi, (w tym wszystkie klamki, powierzchnie płaksie, krzesła, wyłączniki światła).

12.   Jeśli uczeń umówi się na konsultacje z nauczycielem, a ostatecznie nie może przyjść musi powiadomić o tym fakcie nauczyciela prowadzącego konsultacje.

13.   Uczeń i nauczyciel przychodzi do szkoły w maseczce ochronnej zakrywając usta i nos. Maseczka może być zdjęta przez nauczyciela i ucznia po zajęciu miejsca siedzącego w sali.

14.   Uczeń na terenie szkoły nie korzysta z szatni, nie zmienia obuwia zmiennego. Jeśli istnieje taka potrzeba odzież wierzchnią zostawia na korytarzu szkolnym przed salą lekcyjną w wyznaczonym do tego miejscu.

15.   Uczniowie nie mogą pożyczać sobie przyborów. Każdy uczeń musi przynieść swoje.

16.   Obowiązują zasady korzystania z biblioteki szkolnej uwzględniające okres kwarantanny dla książek i innych materiałów.  Reguluje je procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej w SP nr 1 w Rydułtowach w trakcie epidemii COVID-19 dla użytkowników biblioteki.

17.   Przed wejściem do szkoły znajduje się płyn do dezynfekcji rąk wraz z instrukcją, należy go bezwzględnie stosować.

18.   W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek objawów chorobowych, osobę izoluje się w gabinecie higienistki szkolnej.

19.   Istnieje zakaz gromadzenia się na terenie szkoły, przed szkołą uczniów, rodziców i nauczycieli. Rodzice jeśli istnieje taka konieczność, czas oczekiwania na dziecko, zachowują odstęp minimum 2 m.