Nawigacja

PROJEKTY

eTwinning 2017/2018

REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE PROJEKTY  W ROKU SZKOLNYM 2017/2018:

 eMaths experience” 

We wish you a Merry Christmas” 

"Celebrating Festivals " 

“Once upon a time......”

"Could we live without salt?"

“Selfie with an idol – show me your idol”

 

 

Projekt:  “Selfi z idolem – pokaż mi swojego idola

Opis projektu:

Poznanie sylwetek słynnych obywateli Polski i Hiszpanii. Poszukiwanie autorytetów, które mogą być wzorem w życiu młodego człowieka, ludzi pokonujących bariery.

 Rozwijanie postaw obywatelskich. Propagowanie idei włączenia społecznego poprzez zaangażowanie w działania projektu uczniów niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym (np. z rodzin dysfunkcyjnych lub patologicznych). Rola autorytetu w życiu człowieka

Cele projektu:

  • Poznanie życiorysów znaczących obywateli Polski,  Hiszpanii, Europy,  którzy mogą być wzorem
  • Uświadomienie młodzieży znaczenia autorytetów w życiu człowieka
  • Wykorzystując w projekcie nowoczesne technologie  uczniowie poszerzą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, selfi.
  • Kształcą kompetencje kluczowe: czytanie, wyszukiwanie informacji i opisywanie.
  • Doskonalenie kompetencji językowych (j. angielski).
  • Poszerzenie zasobu słownictwa z j. angielskiego.
  • Poznanie podstawowych słów i zwrotów w j. hiszpańskim (dzieci polskie) i polskim (dzieci hiszpańskie).
  • Wskazanie różnic w porównaniu idol a ideał
  • Kreatywność i pomysłowość.

Postęp działań:

W przeciągu 6 miesięcy uczniowie obu szkół będą śledzić postać, według nich, która może stanowić autorytet, może to być postać żyjąca współcześnie lub z historii. Tworzyć będą kawałki postaci w formie makiety, kontury wycięte z papieru, jak figura. Każda figura  może być wykonana dowolną techniką, sławnej,  znaczącej dla danego kraju postaci. Mogą to być gwiazdy sportu, aktorzy, politycy, wynalazcy, muzycy, artyści, naukowcy, ale też mogą być bohaterowie dnia codziennego itp. Uczniowie zbierają informacje, mogą przeprowadzać wywiady, robić zdjęcia. Muszą być wypisane cechy charakteru, za które cenimy postać, działalność w życiu. Dodatkowo uczniowie poznają podstawowe słowa, zwroty związane z daną postacią (w j. polskim, angielskim i hiszpańskim). Końcowy efekt: zdjęcie z idolem!

Spodziewane rezultaty:Uczniowie  poznają sylwetki ważnych, godnych do naśladowania postaci. Wykonują postać , w sposób kreatywny i pomysłowy, robią selfi! Poznają rolę autorytetu w życiu człowieka. Nauczą się dzielić obowiązkami i zadaniami poprzez pracę grupową (włączając do działań uczniów np. niepełnosprawnych lub zagrożonych wykluczeniem). Uczniowie rozwiną swoje kompetencje językowe, komunikacyjne i informatyczne. Efekty działań (zdjęcia, rysunki, filmy, wywiady) udostępnione będą na platformie TwinSpace.

https://twinspace.etwinning.net/52304/home

Realizator projektu: Aldona Skrzyszowska

Więcej zdjęć w galerii.

 ------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------

 

   Projekt  "Czy możemy żyć bez soli?'"

Projekt realizowany wspólnie ze szkołą z Włoch ISC  'Luigi Sturzo' di Marsala i nauczycielką języka angielskiego Giuseppą  Marceca. Tytuł 'Could we live without salt?' - 'Czy możemy żyć bez soli?'.
W ramach projektu uczniowie klasy 3b napisali listy o sobie, wykonali plakaty o kopalni soli w Wieliczce i pocztówki o Krakowie oraz usypali mandale z soli.

Projekt relizowała pani Michaela Koszorz

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

 “DAWNO , DAWNO TEMU…”

Odkrywamy talenty językowo - literackie!

"Emil's adventures", czyli przygody sympatycznego królika Emila to pierwsza, profesjonalnie opublikowana książka w języku angielskim. Autorkami książki są uczennice klasy 4c: Nikola Kucharczyk, Julia Jenczmionka, Nadia Jeleń i Alicja Biernacka.

Książka jest efektem realizowanego przez klasę 4c projektu międzynarodowego eTwinning ze szkołami z Włoch i Słowenii.

 

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz pisania. Za pomocą strony  www.storybird.com  uczniowie tworzą własną opowieść w języku angielskim w formie książki  obrazkowej. Uczniowie sami wybierają ilustracje, okładkę i tworzą własną , unikalną i niepowtarzalną  historię. Projekt ma na celu rozbudzanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności.

Partnerami  projektu są szkoły podstawowe ze Słowenii i Włoch.

Cele projektu:

1.     Wykorzystując w projekcie nowoczesne technologie  uczniowie poszerzą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki.

2.     Doskonalenie kompetencji językowych, głównie czytanie ze zrozumieniem oraz pisanie

(j. angielski).

3.     Poszerzenie zasobu słownictwa z j. angielskiego.

4.     Poszerzenie zasobu wiedzy na temat europejskich symboli narodowych (Słowenia, Włochy).

5.     Rozwijanie umiejętności społecznych poprzez wymianę korespondencji z rówieśnikami z innych krajów.

Postęp działań:

Projekt  będzie trwać  8 tygodni. Głównym celem jest stworzenie książki. Każdy uczeń zaangażowany w realizację projektu dodaje swoją stronę (lub strony) do książki, ale aby opowieść była spójna musi on przeczytać wcześniej stworzoną przez innych uczniów historię. Cała opowieść ilustrowana jest obrazkami wybieranymi przez uczniów.

Spodziewane rezultaty:

Książka zostanie opublikowana w Internecie i udostępniona na platformie TwinSpace (możliwe jest opublikowanie książki w formie papierowej).  Uczniowie poszerzą swoją wiedzę o szkołach partnerskich ze Słowenii oraz Włoch. Nauczą się dzielić obowiązkami i zadaniami poprzez pracę grupową. Uczniowie rozwiną swoje kompetencje językowe, komunikacyjne i informatyczne.

Realizujący projekt:

Grupa uczniów z klasy IVc pod opieką E. Domareckiej- Wilk.

  

 

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

"Celebrating Festivals " 

Klasa 7a zakończyła realizację  projektu eTwinning. Uczniowie nawiązali współpracę ze Scoala Gimnaziala Vasile Conta z Rumunii.  Projekt nosił tytuł "Celebrating Festivals ", czyli "Celebrujemy święta". Uczestnicy projektu wymienili między sobą informacje na temat obrzędów, tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Projekt realizowała pani Barbara Pawłowicz z klasą 7a.

 

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

We wish you a Merry Christmas

W grudniu 2017 roku uczniowie klasy 4b wzięli udział w projekcie eTwinning pt. „We wish you a Merry Christmas”. W ramach projektu uczniowie wykonali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim i polskim oraz napisali listy w języku angielskim do kolegów ze szkoły podstawowej na Litwie. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem uczniowie  otrzymali wspaniały prezent w postaci kartek świątecznych oraz listów wykonanych przez uczniów z litewskiej szkoły J Udział w projekcie sprawił uczniom wiele radości i zachęcił ich do nauki języka angielskiego.

Opiekun projektu: Justyna Galdia

Uczestnicy: chętni uczniowie z klasy 4b

Prace uczniów:

Link do strony projektu: https://twinspace.etwinning.net/53658/home

Interaktywna książka o projekcie: https://www.montagebook.com/projects/50359121?vk=W6gJ9qdgXr

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 eMaths experience

Kraje biorące udział: Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Cypr, Rumunia, Polska.

O PROJEKCIE

Głównym elementem projektu jest komunikacja i współpraca.

Projekt rozpoczął się od porównania programów szkolnych matematyki w różnych krajach,  opracowujemy innowacyjne działania, gry, aby pracować nad tematami związanymi z matematyką: liczenie, geometria, pomiar, myślenie algebraiczne, rozwiązywanie problemów.

 Nauczyciele partnerzy opracowują nowy, innowacyjny sposób nauczania, który dotyczy kompetencji, współpracy i motywacji. Zgodnie z programem uczniowie będą współpracować i komunikować się z partnerami, aby eksperymentować z nowym sposobem uczenia się .

SPODZIEWANE REZULTATY

Poprawa:

-wiadomości o krajach europejskich,

- komunikacji w języku ojczystym i angielskim,

- kompetencji ICT, stworzymy samouczki (przygotowane przez uczniów), aby nauczyć   korzystania z narzędzi internetowych do celów edukacyjnych,

- kompetencji matematycznych - będziemy korzystać z tego projektu w celu promowania nowego sposobu nauczania matematyki dzięki ICT i partnerstwom.

- strategii dydaktycznych,

-  poczucia własnej wartości i zaufania do możliwości uczenia się oraz motywowania i angażowania dzieci o specjalnych potrzebach. Jednocześnie zachęci to uczniów do poszukiwania możliwości nauki w swoim środowisku,

- kompetencji przedsiębiorczości,

- współpracy, kreatywności  - aktywny udział,

- umiejętności społecznych: fair play, praca zespołowa, poczucie odpowiedzialności, autoprezentacja, dialog międzykulturowy, wymiana doświadczeń i promowanie zwiększonej świadomości oraz poszanowania różnic ekonomicznych, kulturowych, społecznych i środowiskowych.

Realizują: p.Danuta Mandrysz  (nauczyciel matematyki) i p.Ewelina Domarecka (nauczyciel języka angielskiego)

Uczniowie biorący udział - chętni uczniowie z klasy 5d

Uczniowie prezentują swoje imiona w kodzie binarnym.

Praca nad logo projektu - w PixelArt.

 

 

Jak do nas dojechać