eTwinning 2016

Od początku maja 2016 nasza szkoła realizuje międzynarodowy projekt eTwinning

pod tytułem „Magia europejskich baśni i legend” („The magic of European tales and legends”). Wraz z partnerską szkołą podstawową CEIP CRISTÓBAL COLÓN, z  Albacete w Hiszpanii prowadzimy współpracę, która ma przybliżyć naszym uczniom wybrane baśnie/ legendy literatury europejskiej. Pragniemy także lepiej poznać tradycje, obyczaje i kulturę hiszpańskiej szkoły. Projekt trwać będzie do końca grudnia 2016r. Do tego czasu uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję bliżej poznać swoich hiszpańskich kolegów poprzez wymianę korespondencji tradycyjnej oraz mailowej. Wspólnie będziemy tworzyć prezentacje multimedialne o naszych krajach, a co najważniejsze będziemy doskonalić znajomość języka angielskiego. Uwieńczeniem naszej współpracy będzie wyjazd naszych nauczycieli (p. Aldony Skrzyszowskiej i p. Eweliny Domareckiej- Wilk) do partnerskiej szkoły celem prowadzenia tam zajęć dla hiszpańskich uczniów w ramach realizowanego od 1 czerwca 2016r. projektu  Erasmus +.

Główne cele projektu eTwinning:

- poszerzą swoją wiedzę w dziedzinie nowoczesnych technologii   ICT

-udoskonalą umiejętność czytania ze rozumieniem

-poszerzą swoją wiedzę dotyczącą wybranych krajów europejskich

-wzbogacą  zasób słownictwa z języka angielskiego

- poznają najważniejsze fakty związane z historią UE

- rozwiną umiejętność pisania poprzez wymianę korespondencji z rówieśnikami z innych państw

Nauczycielami realizującymi projekt są : p. Aldona Skrzyszowska, p. Ewelina Domarecka-Wilk oraz p. Maria Jureczko.