Projekt "Równam w górę"

Jak pracujemy - rok szk. 2018/2019

Zadanie 1 - " Żo ża żu... zabawy ze słowem" - zajęcia z terapii logopedycznej - prowadzące Jolanta Sulska i Wiesława Bąk

Zadanie 2 - "Zakręceni matematyką" -prowadząca Danuta Mandrysz

Na kołach matematycznych dla klas szóstych i siódmych pracujemy metodami aktywnymi, wykorzystujemy laptopy i tablety. Dużą frajdę daje multimedialna gra "Matlandia", dzięki której w przyjemny sposób utrwalamy wiedzę. Nie stronimy też od matematycznych gier planszowych. Czasami pracujemy w grupie, czasami indywidualnie, a często zajęcia mają charakter gry zespołowej.

Zadanie 2 "Polubić matematykę" - prowadząca Urszula Połednik

Zadanie 3  - "Polubić matematykę" - prowadząca Katarzyna Otrzonsek

Zadanie 4 - "Polubić przyrodę" -prowadząca Klaudyna Bis

Zadanie 4 - "Polubić przyrodę" -prowadząca Michalina Matuszek

Zadanie 5 - "Szkiełko i oko badacza " - kl. 7 -prowadząca Klaudyna Bis

Zadanie 5- "Szkiełko i oko badacza"- zajęcia rozwijające zainteresowania dla klasy VIII-chemia - prowadząca Natalia Warło

Pracujemy metodami doświadczalnymi rozwijając swoje zdolności i umiejętności z zakresu chemii. Ćwiczymy biegłość w rozwiązywaniu zadań oraz chemografów. Poszerzamy umiejętności manualne na podstawie zdobytej wiedzy budując przestrzenne modele cząsteczek związków organicznych.

Zadanie 8 - " Jesteśmy twórczy, jesteśmy kreatywni " - zajęcia arteterapeutyczne teatralne -prowadząca Noemi Polny

Zadanie 8 - " Jesteśmy twórczy, jesteśmy kreatywni " - zajęcia arteterapeutyczne teatralne - prowadząca Paulina Ogrocka

Zadanie 8 - " Jesteśmy twórczy, jesteśmy kreatywni " kl. 4- zajęcia arteterapeutyczne teatralne - prowadząca Paulina Ogrocka

Zadanie nr 8 "Jesteśmy twórczy, jesteśmy kreatywni" -zajęcia arteterapeutyczne dla uczniów klas 8 - prowadząca Barbara Pawłowicz

Uczniowie w trakcie zajęć rozwijali swoje umiejętności interpersonalne i kreatywność poprzez zaplanowane przez nauczyciela zadania i ćwiczenia, np. plakaty: „Drzewo we wszystkich porach roku”, „Świat nitką malowany”, czy wykonanie jesiennych witraży i stempli z przyniesionych ziemniaków. Po wycieczce do parku zrobili plakaty „Jesienne liście spadają z drzew” i wykonali collage „Ptaki siedzą na drzewie”. Wykonali też lampiony z ozdobnej dyni, kartki okolicznościowe z okazji świąt Bożego Narodzenia i projekt karmnika dla ptaków. Na zajęciach wykorzystano różne techniki plastyczne – szkice ołówkiem, frottage (różna struktura materiałów), malarstwo plakatowe, wzory z maczanych w farbach nici, plakat z suszonych liści, collage). Uczniowie wykonali także maski karnawałowe, kartki świąteczne i walentynkowe oraz ozdabiali wielkanocne pisanki.

Na zajęciach panowała atmosfera życzliwości i zrozumienia dla potrzeb innych uczestników, a uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w kolejnych spotkaniach, ciesząc się z efektów swojej pracy.