Cykloklasy Merida

Rok szkolny 2016/2017

W sobotę 17.12.2016 podczas IV CX Katowice rozegrano Mistrzostwa Śląska w kolarstwie przełajowym.

Dziewczęta Cykloklasy Merida  SP1 Rydułtowy zdobyły dwa medale:

w kategorii żaczka złoty medal wywalczyła Emilia Staniek, natomiast w młodziczkach brązowy medal zdobyła Martyna Papierok. Tuż za podium znalazła się Paulina Lancfoit zajmując wysokie 5 miejsce.

#############################################

W dniach 28-29.11.2016 zawodniczki Cykloklasy Merida uczestniczyły w zgrupowaniu na torze kolarskim w Pruszkowie. W poniedziałek pod fachowym okiem pana Jerzego Brodawki uczyły się jeździć na rowerach torowych. Wieczorem korzystały z zajęć na basenie Kapry. We wtorek miały możliwość obserwacji treningu torowej kadry Polski, później doskonaliły technikę jazdy po torze kolarskim. W przerwie treningu prowadziliśmy zajęcia ogólnorozwojowe i graliśmy w siatkówkę. Na zakończenie pobytu w Pruszkowie zawodniczki zwiedziły Polski Związek Kolarski.
Miłym akcentem było spotkanie z kierownikiem wyszkolenia PZKol Andrzejem Piątkiem.

........................................................................

W środę 9.11.2016 w naszej szkole odbyły się badania w ramach Projektu Narodowego Funduszu Rozwoju Kolarstwa. Pod okiem specjalistów przeprowadzono specjalistyczne próby wydolnościowe.

*******************************************************************

W niedzielę 11 września 2016 w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek kolarskich w MTB.

Naszą szkołę reprezentowało 16 dziewcząt.

Po wieczornym sobotnim treningu na trasie w Parku Palaceum nasze zawodniczki miały okazję kibicować Patronce klas sportowych Gunn-Rita Dahle Flesjå   podczas Maja Race MTB w którym wystartowały najlepsze zawodniczki MTB na świecie. W zaciętej walce Rita zwyciężyła w wyścigu pokonując srebrną medalistę olimpijską Maję Włoszczowską. Miłym sobotnim akcentem było spotkanie i wspólne zdjęcia Patronki Cykloklasy z naszymi dziewczętami. Następnie nasze zawodniczki udały się do Sosówki gdzie w w hotelu Krasnoludki w spokoju wypoczywały przed niedzielnym startem.

W Mistrzostwach Polski wystartowałi zawodnicy z całej Polski. Bardzo silne składy wystawiły reprezentacje Warszawy i Gdańska. Łącznie na starcie stawiło się 150 zawodników.

W rywalizacji najlepiej zaprezentowały się dziewczęta rocznika 2005. Od początku wyścigu prowadziła Weronika Mazurek która niestety po upadku na bardzo trudnej trasie mistrzostw wycofała się z zawodów. W ścisłej czołówce jechały także pozostałe nasze dziewczęta które w trakcie rywalizacji sukcesywnie przesuwały się do przodu.

Na mecie cieszyliśmy się z srebrnego medalu Emilki Staniek i 6 miejsca Zuzanny Augustyniak.

Wyścigu dziewcząt rocznika 2006 dzielnie ukończyły uczennice klasy 4: 10 miejsce Larysa Kolańczyk, 11 Natalia Kurek, 12 Anna Wachełka, 13 Emilia Grabowska, 14 Sara Bobrowska, 15 Natalia Suponik.

Na zakończenie odbył się wyścig dziewcząt rocznika 2004 na dystansie 3 okrążeń. Najlepiej na trudnej trasie zaprezentowała się Łucja Szramowska zajmując 7 miejsce, 9 Roksana Milczarek, 15 Paulina Landsfoit, 16 Marta Matys. Po upadkach z rywalizacji odpadły Martyna Papierok, Natalia Macha, Magdalena Cop.

W przygotowaniu do rywalizacji w Mistrzostwach Polski nasze dziewczęta wystartowały 10 września w Mistrzostwach Śląska MTB w Węgierskiej Górce.

W kategorii żaczek wywalczyliśmy całe podium

Złoty medal Łucja Szramowska

Srebrny medal Martyna Papierok

Brązowy medal Magdalena Cop