Plastyka

„ECO NESSIE”

ZASADY UCZESTNICTWA:

1.     Organizator:

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Karola Miarki w Rydułtowach. Konkurs organizowany jest w ramach  projektu Erasmus+ KA1 „Kreatywnie do sukcesu”.

Zadaniem konkursowym jest dowolne wykonanie słynnego Potwora z Loch Ness z wykorzystaniem surowców wtórnych.

2.     Cele konkursu:

·      zapoznanie z szkocką kulturą i tradycjami;

·      zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej;

·      propagowanie idei proekologicznego stylu życia;

·      rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności dziecka;

·      rozwijanie zdolności artystycznych;

3.     Uczestnicy:

Konkurs plastyczny adresowany jest do uczniów klas 1-7 szkół podstawowych z miasta Rydułtowy.

Obowiązywać będą 3 kategorie wiekowe;  uczniowie z kl. I-II, uczniowie z kl. III-IV oraz uczniowie z kl. V-VII szkół podstawowych.

4.     Techniki prac:

Dowolne- uczniowie mogą wykonać zarówno prace przestrzenne jak i prace płaskie (rysunek, malarstwo, collage, techniki mieszane).

Ważne aby  do wykonania pracy wykorzystać surowce wtórne!

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią należy przesłać zdjęcie pracy wraz z jej autorem na adres:

edomarecka@sp1rydultowy.pl lub mjureczko@sp1rydultowy.pl

Mile widziane eksperymenty artystyczne.

5.     Prace należy opatrzyć kartą informacyjną zawierającą dane:

·      imię i nazwisko oraz wiek autora pracy;

·      nazwę szkoły;

·       adres e-mail placówki.

·      Zgoda opiekuna/ rodzica na udział dziecka w konkursie i zgoda na wykorzystanie wizerunku-  ZAŁĄCZNIK NR 1

6.     Terminy:

Termin dostarczania prac: do 15.05.2021r.

Informacja o laureatach, terminie rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród zostanie przekazana do sekretariatów szkół oraz umieszczona będzie na stronie internetowej Organizatora Konkursu: https://rydultowysp1.edupage.org

7.     Nagrody:

Każdy z uczestników konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy I, II i III miejsca w swojej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe.

8.     Informacje dodatkowe:

·      Prace nie spełniające warunków określonych w regulaminie nie będą podlegały ocenie Jury

·      Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji prac, a także wykorzystania danych osobowych w informacjach podawanych mediom na temat laureatów konkursu!

·       Ocenie podlegać będą zgodność z tematem, oryginalność oraz samodzielność wykonania.

·      Decyzja Jury jest niepodważalna.

·      Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu.

·      Prace przesłane po terminie nie będą podlegały ocenie.

plik do pobrania w programie WORD: ECO_NESSIE-_Regulamin_Miejskiego_Konkursu_plastycznego.docx

ZAŁĄCZNIK NR 1

ZGODA NA UDZIAŁA W KONKURSIE I WYKORZYSTANIE WIZERUNKU

złożone w dniu______________________________ w ________________________________ przez: ___________________________________________ Jako przedstawiciel dziecka/podopiecznego _______________________uczącego się w szkole________________________________________________niniejszym wyrażam zgodę na:

1.Przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka/podopiecznego oraz nieodpłatne wykorzystywanie, używanie, obróbkę, powielanie i wielokrotne rozpowszechnianie, na potrzeby Miejskiego Konkursu  Plastycznego „ECO NESSIE”  organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Rydułtowach  (zwanego Organizatorem), zwanego dalej „Konkursem” oraz w celach informacyjnych, promocji Szkoły, wizerunku i pracy mojego dziecka/podopiecznego, utrwalonych jakąkolwiek techniką, na wszelkich nośnikach (w tym w postaci fotografii, filmu, dokumentacji filmowej lub dźwiękowej).

2.Niniejsza zgoda jest nieodpłatna, nie jest ograniczona ilościowo, czasowo ani terytorialnie.

3.Dla potrzeb Konkursu wizerunek mojego dziecka/podopiecznego może być użyty do różnego rodzaju form elektronicznego przetwarzania, kadrowania i kompozycji, a także zestawiony z wizerunkami innych osób, może być uzupełniony towarzyszącym komentarzem.

4.Niniejsza zgoda obejmuje wszelkie formy publikacji, w szczególności rozpowszechnianie w Internecie (w tym na portalach społecznościowych Facebook, Instagram, YouTube itp. (w ramach profilu Szkoły lub powiązanego).

5.Wizerunek dziecka/podopiecznego nie może być użyty w formie lub publikacji obraźliwej dla dziecka/podopiecznego lub naruszać w inny sposób dóbr osobistych dziecka/podopiecznego.

6.Jestem świadomy, że mam prawo dostępu do treści danych mojego dziecka/podopiecznego oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Ponadto, oświadczam, iż zostałam (-em) poinformowana (-y) o celu Konkursu i w pełni go akceptuję.

własnoręczny podpis osoby uprawnionej