Regulamin boiska przy SP1

REGULAMIN BOISKA SZKOLNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

IM. KAROLA MIARKI W RYDUŁTOWACH

Właścicielem boiska jest Szkoła Podstawowa  nr 1 w Rydułtowach.

1.  Boisko szkolne jest miejscem przeznaczonym do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego oraz zajęć rekreacyjno – sportowych .

2.  W przypadku korzystania z boisk szkolnych i znajdujących się na nich urządzeń przez grupy środowiskowe ( nieformalne ) szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności.Za bezpieczeństwo niepełnoletnich podczas wakacji odpowiadają rodzice lub opiekunowie.

3.  W razie konieczności wezwania pomocy lekarskiej lub innych służb można skorzystać z telefonu znajdującego się w szkole.

4.  Przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych i po ich zakończeniu szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów znajdujących się na terenie boiska szkolnego.

5.  Korzystanie z boiska dla osób postronnych możliwe jest  tylko w godzinach wyznaczonych przez dyrektora szkoły i pod obecność szkolnego animatora.

6.  Za wszelkie uszkodzenia odpowiada materialnie osoba, która wyrządziła szkodę lub jej prawni opiekunowie.

7.  Na obiekcie obowiązuje nakaz wchodzenia tylko w obuwiu sportowym na płaskiej podeszwie.

8.  Na obiekcie obowiązuje zakaz:

- wprowadzania psów i innych zwierząt,

- niszczenia urządzeń,

- wspinania się po konstrukcjach koszowych i bramkach,

- niszczenia sztucznej nawierzchni,

- jazdy po boisku pojazdami,

- palenia wyrobów tytoniowych i spożywania napojów alkoholowych,

- przebywania osobom pod wpływem alkoholu lub pod działaniem innych środków odurzających,

- zaśmiecania terenu,

- postępowania zagrażającego życiu i zdrowiu.

9.  Z boisk i urządzeń sportowych należy korzystać w sposób kulturalny, należy o nie dbać, a po zakończeniu zajęć miejsce ćwiczeń pozostawić w należytym porządku.

10. Osoby przebywające na terenie obiektu sportowego zobowiązane są do zachowania porządku i przestrzegania powyższego regulaminu.

Dyrekcja szkoły upoważniła służby porządkowe do interwencji w razie łamania niniejszego regulaminu.

Dyrektor  Ilona Lemiesz